Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczki piwne


Wycieczki piwne dla grup

Wycieczki piwne dla grup z LIPSA TRAVEL to unikatowa na polskim rynku oferta prawie 20 programów autorskich wyjazdów łączących w sobie spokojne zwiedzanie miast lub regionów z degustacjami piw z lokalnych browarów restauracyjnych lub rzemieślniczych. Zróżnicowane wyjazdy od jednodniowych wycieczek piwnych do Czech po kilkudniowe wyprawy piwne do Niemiec, Anglii lub Belgii sprawiają, że każdy może odnaleźć w tej ofercie propozycję dla siebie, swojej firmy lub grupy znajomych i przyjaciół.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą oraz informacjami znajdującymi się pod nią, a które odpowiadają na pytania czym jest turystyka piwna, jak przebiega wycieczka piwna z LIPSA TRAVEL i wreszcie ile kosztuje przykładowy jednodniowy wyjazd piwny.  

Anglia
Anglia

Piwny Londyn
(3 dni samolot)

Austria
Austria
Belgia
Belgia

Na piwo do Belgii
(4 dni samolot)

Czechy
Czechy
Niemcy
Niemcy
Słowacja
Słowacja

Wycieczki piwne dla grup z LIPSA TRAVEL, czyli co warto o nich wiedzieć.

Wycieczki piwne i turystyka piwna to kolejny etap trwającej od kilku lat piwnej rewolucji, która zmieniła postrzeganie piwa jako taniego trunku, zdecydowanie mniej prestiżowego niż wino, i podniosła go do rangi osiągającej nawet status towaru ekskluzywnego i wysoce poszukiwanego. Czym zatem jest turystyka piwna, jak przebiega wycieczka piwna, dokąd można pojechać na piwo z LIPSA TRAVEL oraz ile kosztuje przykładowa wycieczka piwna. Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdą się w poniższym tekście.

Wycieczka na piwo czyli turystyka piwna.

Może trudno w to uwierzyć, ale znawcy tematu zaliczają ten typ wyjazdów do przejawów turystyki kulturowej! Biroturystyka, bo tak naukowo brzmi jej nazwa, polega na wyjazdach do miejsc związanych z historią piwa, czy też jego produkcją lub na udziale w imprezach o tematyce piwnej. Tak więc wyjazd na Oktoberfest czy wycieczka szlakiem morawskich minibrowarów są jak najbardziej takim wyjazdem.

Wycieczki piwne. Dwa kufle jasnego piwa.

Jak wygląda wycieczka szlakiem piwa z LIPSA TRAVEL

Propozycje LIPSA TRAVEL to w większości „złoty środek” pomiędzy tak zwanym „wycieczkami piwnymi”, gdzie w ciągu całego dnia można znaleźć jeden punkt programu związany z piwem a wyjazdami dla spragnionych piwoszy, koncentrującymi się głównie na piciu piwa.

Programy LIPSA TRAVEL to połączenie lekkiego zwiedzania z nawiązaniem do tematyki piwnej lub piwowarskiej i oczywiście degustacja piw. W części programów możliwe jest także zwiedzenie browarów oraz muzeów prezentujących tematykę piwną.

W czasie wyjazdu, codziennie zaplanowane są dwie lub trzy degustacje piw w różnych miejscach (2 kufle 0,3 l w każdym miejscu lub równoważna ilość, np. 3 próbki 0,2 l – zależne od miejsca degustacji). Na degustacje wybierane są najczęściej browary restauracyjne i rzemieślnicze, gdzie warzenie piwa to jego tworzenie a nie przemysłowa produkcja. Oczywiście degustacje są rozłożone w czasie, tak aby w pełni cieszyć się smakiem próbowanych piw.

Ze względu na specyfikę wyjazdów ich realizacja najlepiej sprawdza się w mniejszych grupach, około 20 – 25 osobowych. Przy większych grupach sposób realizacji programu, wybrane minibrowary, piwiarnie lub restauracje zostaną dopasowane do wielkości grupy.

Wycieczki piwne. Piwowar z kuflem piwa.

Ile kosztują wycieczki piwne?

Jak łatwo się domyślić cena uzależniona jest przede wszystkim od tego gdzie i na jak długo chcemy wyjechać. Dodatkowymi czynnikami kształtującymi cenę są: ilość i jakość świadczeń, rodzaj transportu czy wielkość grupy.

Do jednych z najbardziej popularnych i atrakcyjnych cenowo wyjazdów piwnych w ofercie LIPSA TRAVEL należy poniższa wycieczka do Czech, a prezentowana oferta została zrealizowana na zlecenie grupy konferencyjnej we wrześniu 2021 roku:

Na piwnym pograniczu

1 dzień

Klient: grupa konferencyjna przebywająca w Wiśle; grupa 25 osób
Świadczenia: transport autokarem, 2 x degustacja piw po 0,3 l + piwo 0,5 l do obiadu (obiad płatny oddzielnie przez zamawiającego), opieka pilota, ubezpieczenie KL + NW, obowiązkowe ustawowe opłaty na TFG i TFP

Cena: 135 PLN/osoba

Więcej o tym od czego zależy cena wycieczki i jak różne mogą być ceny takiego samego wyjazdu można przeczytać tutaj.

Wycieczka piwna do Czech, Niemiec, Austrii, na Słowację oraz Belgii i Londynu. Dokąd pojechać na wycieczkę szlakiem piwa z LIPSA TRAVEL?

Czechy i czeskie piwa są chyba jednym z pierwszych skojarzeń, kiedy myślimy o najbardziej „piwnych” krajach świata. Browar w Pilźnie, gdzie w 19 w. narodził się słynny pils/pilzner, około 400 minibrowarów i najwięcej na świecie spożytego piwa rocznie w przeliczeniu na mieszkańca! Nic więc dziwnego, że czeskie browary i minibrowary są oczywistym kierunkiem turystyki piwnej LIPSA TRAVEL. Wycieczka na piwo do Pragi i kufel klasycznej světlej dvanáctki, następnie tmavé oraz piwo u Fleka, a na koniec nowofalowa IPA to tylko jedna z możliwości. Oczywiście w ofercie biura znajduje się także standardowa wycieczka do Pragi, którą można wzbogacić o degustację piw. Dla chcących poczuć klimat czeskich miast i miasteczek godnym polecenia programem jest wycieczka „Czeskie browary i minibrowary”, czyli piwnym szlakiem do Czeskiego Krumlova. Szukającym bliższych miejsc warto polecić wyjazd na piwo do Ołomuńca z degustacją warzonych tam piw.

Niemcy i piwo, to dwa słowa, które jak najbardziej pasują do siebie i dlatego także zapraszam do tego kraju. Nowoczesne i te bardziej tradycyjne browary i piwiarnie w Berlinie, wędzone piwo w Bambergu, koźlak w Regensburgu, pszeniczne piwo z browaru klasztornego w okolicach Monachium to tylko wybrane punkty z programów wycieczek piwnych do Niemiec. Wycieczka piwna do Bawarii to również możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji, takich jak zwiedzanie muzeum BMW czy monachijskiej Allianz Areny.

W programach znajdują się także wyjazdy do Bratysławy z degustacjami w miejscowych browarach restauracyjnych oraz Wiedeń i jego scena piwowarska.

Dla największych fanów piwa zostały przygotowane oferty wyjazdów piwnych do Belgii i Londynu. Spacer po Brukseli i Brugii połączony z degustacjami piw, a wieczorem kolacja z degustacją piwa w browarze przyklasztornym to atrakcje tego programu. W Londynie na piwnych turystów czeka choćby pinta ale w klasycznym pubie oraz nowofalowe propozycje na Beer Mile.

Jedźmy zatem wspólnie na piwny wyjazd poznać świat smaków kryjących się w piwie.

Wycieczki piwne - deka degustacyjna