Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Przewodnik po Cieszynie i Beskidach

Przewodnik po Cieszynie i Beskidzie Śląskim
(język polski i angielski)

Przewodnik po Cieszynie i Beskidzie Śląskim - Leszek Lipsa tel. 662 038 394
Leszek Lipsa tel. 662 038 394

Przewodnik po Cieszynie i Beskidzie Śląskim – idealnie, aby był to pasjonat miasta i regionu, posiadający dużą wiedzę, którą potrafi przekazać w interesujący sposób, nie zamęczając słuchaczy nieistotnymi faktami lub mnóstwem dokładnych dat; przewodnik, który elastycznie reaguje na potrzeby Klientów, ma poczucie humoru i jest pozytywnie nastawiony do świata.

Dlaczego zatem warto skorzystać z takiego właśnie przewodnika? Odpowiedź jest oczywista: dobra usługa przewodnicka wpływa znacząco na zadowolenie Turysty z wyjazdu, co jest największą satysfakcją dla organizatora wycieczki.

Poszukujących jednego z takich przewodników i chcących szybko przejść do propozycji moich usług zapraszam do oferty znajdującej się poniżej.

Wszystkich którzy poszukiwali opisu zabytków i atrakcji Cieszyna zapraszam na stronę oficjalnego serwisu turystycznego Cieszyna visitcieszyn.com, gdzie znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące miasta, jego zabytków i  pozostałej oferty turystycznej.

Poszukującym opisu atrakcji Beskidu Śląskiego zapraszam na stronę beskidslaski.pl

Spacer po Cieszynie z przewodnikiem - czy warto?

Bądźmy szczerzy: jeśli chcemy tylko zobaczyć miasto to jest on zbędny; jeśli chcemy je zwiedzić i poznać, to jest to osoba, z która warto spędzić trochę czasu. Dlaczego? Ponieważ przedstawi nam Cieszyn w taki sposób, abyśmy zapamiętali nie tylko pocztówkowe obrazki ale także kilka interesujących informacji na jego temat.

Dobry przewodnik po Cieszynie nie tylko pokaże i opisze najważniejsze zabytki, ale umożliwi także zrozumienie specyfiki miasta i mentalności mieszkańców, opowie nie tylko o jego skomplikowanej historii ale także o teraźniejszości. Odpowie na pytanie czy miasto było w zaborze austriackim, kiedy i dlaczego Franciszek Józef gościł w Cieszynie oraz czym była Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego. No i co równie ważne: podpowie gdzie wypić lokalne piwo lub zjeść obiad w interesującym nas budżecie.

Czy przewodnik po Cieszynie pokaże nam również Czeski Cieszyn?

Oczywiście, że tak! Ze względu na uwarunkowania historyczne, czeska część miasta ma trochę inny klimat i posiada zdecydowani młodszą zabudowę niż Cieszyn, jednak zawsze warto spędzić w niej nieco czasu z przewodnikiem.

Po co nam przewodnik po Beskidzie Śląskim?

Nie ukrywajmy: jeśli interesuje nas niedzielny spacer deptakiem w Wiśle lub wyjazd samochodem na rodzinny obiad do Koniakowa, to z całą pewnością towarzystwo przewodnia po Beskidzie Śląskim nie jest nam do szczęścia potrzebna. Jeśli jednak chcemy poznać i zrozumieć ten region, to jest to opcja, z której warto skorzystać. Warto skorzystać z przewodnika także w czasie wycieczki szkolnej, aby skoncentrować się na opiece lub integracji ze swoimi uczniami i nie martwić się o wybór odpowiedniej trasy, o co zadba wykwalifikowany przewodnik.

Wędrując z przewodnikiem po Beskidzie Śląskim dowiemy się dlaczego lasy porastające jego stoki to głównie świerki, kim byli Wołosi i co wspólnego mają z Beskidami oraz kto według podań śpi w Czantorii. Poprowadzi nas nie tylko szlakiem ale jeśli to możliwe także mniej oczywistą, nieoznakowaną i ciekawą trasą, a po dotarciu na szczyt opisze rozciągającą się z niego panoramę.

Zwiedzając Beskid Śląski autokarem, choćby popularną „Pętlą Beskidzką”, warto mieć kogoś, kto opisze nam wnętrze kościoła w Istebnej, wyjaśni czym jest „punkt K” na skoczni w Wiśle Malince i przybliży kilka ciekawostek lub anegdot związanych z osobistościami odwiedzającymi Zameczek Prezydencki na Zadnim Groniu.

Zapraszam zatem do skorzystania z moich usług przewodnickich lub całościowej oferty organizacji wycieczek i imprez

na terenie Beskidu Śląskiego i Śląska Cieszyńskiego

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Leszek Lipsa

tel. 662 038 394

email: lipsatravel@gmail.com