Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka na piwo do Niemiec. Widok na stare miasto w Rgensburgu
Wycieczka na piwo do Niemiec, degustacja piwa w browarze restauracyjnym

Wycieczka na piwo do Niemiec i Czech

Wycieczka na piwo do Niemiec i Czech to program łączący klasykę piwowarstwa przełamaną nowofalowymi propozycjami. Pilzner, Weiβbier, Rauchbier, IPA, Pale Ale to piwne style, które będzie można spróbować w czasie tej piwnej podróży. Dodatkowymi atrakcjami są zwiedzanie browaru Prazdroj, spacer po Regensburgu (Ratyzbonie) oraz Bambergu posiadającym klimatyczną starówkę oraz bogate tradycje piwne, z piwami wędzonymi na czele.

Północna Bawaria i Pilzno
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejscach we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Republiki Czeskiej do Pilzna. Po przyjeździe do miasta pierwsza degustacja piw w browarze restauracyjnym i następnie krótki spacer po mieście. Na trasie przejście rynek z katedrą św. Bartłomieja, Klasztor Franciszkanów i Czarna Wieża oraz zwiedzanie browaru Prazdroj (rezerwacji najlepiej dokonywać z dużym wyprzedzeniem). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na kolację z piwem do restauracji lub browaru restauracyjnego. Powrót do hotelu na nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Niemiec do Regensburgu (Ratyzbony). Po przyjeździe zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez średniowieczny Kamienny Most do Katedry św. Piotra i bramy rzymskiej Porta Pretoria oraz dalej do Starego Ratusza i Haidplatz. Po zwiedzaniu jednodaniowy obiad z degustacja piwa. Następnie przejazd do hotelu w Norymberdze lub okolicy, zakwaterowanie i czas na odświeżenie. Przejazd do Norymbergi na krótki spacer po wybranej części miasta w stronę restauracji lub browaru restauracyjnego, gdzie zaplanowano jednodaniową kolację z degustacją piwa. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bambergu. Po przyjeździe zwiedzanie połączone z pierwszą degustacją piwa. Na trasie spaceru Katedra, Nowa Rezydencja, Stary Ratusz położony malowniczo na wyspie na rzece Linker Regnitzarm oraz najsłynniejsza piwiarnia miasta – Schlenkerla. Po zwiedzaniu jednodaniowy obiad w wybranym browarze restauracyjnym z kuflem charakterystycznego dla miasta piwa wędzonego. Wyjazd z Bambergu w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Ze względu na specyfikę wyjazdu jego realizacja najlepiej sprawdza się w mniejszych grupach, około 25 – 30 osobowych.
Przy większych grupach sposób realizacji programu, wybrane piwiarnie, restauracje lub minibrowary zostaną dopasowane do wielkości grupy.
Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka na piwo do Niemiec i Czech jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Piwo, piłka, samochody – wycieczka na piwo do Bawarii

Na piwo do Belgii

Na piwo do Berlina

Wycieczka piwna do Pragi

Wycieczka do Bawarii – program standardowy