Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Włoskie Jeziora i Lombardia. Widok na katedrę w Mediolanie.
Wycieczka Włoskie Jeziora i Lombardia z wizytą nad Jeziorem Maggiore.

Wycieczka „Włoskie jeziora i Lombardia”

Wycieczka „Włoskie Jeziora i Lombardia” to propozycja dla grup chcących poznać wybrane miasta Lombardii: Mediolan, Bergamo i Brescia oraz malownicze tereny położone wokół trzech podalpejskich jezior. Jedną z atrakcji wyjazdu jest także wjazd na górę Mottarone i widoki, które się z niej roztaczają oraz rejs po Jeziorze Magiore na jedną z Wysp Boromejskich.

Miasta i jeziora Północnych Włoch
(7 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrię w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch do miasta Brescia na spacer po jego historycznym centrum. Przejście przez uliczki miasta do dawnego Forum Romanum z ruinami Capitolium (świątyni Jowisza) oraz pozostałościami amfiteatru. Dalej spacer w stronę Placu Pawła VI (Piazza Paolo VI) z średniowieczną Starą Katedrą oraz Katedrą Wniebowzięcia Marii Panny i dalej do Piazza della Loggia z pałacem La Loggia. Następnie przejście do Piazza della Vittoria z pierwszym wieżowcem we Włoszech wzniesionym w 1932 r. oraz Piazza del Mercato. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Bergamo. Po przyjeździe do Bergamo zwiedzanie Górnego Miasta w formie spaceru do Katedry św. Aleksandra oraz Bazyliki Matki Bożej Większej (Basilica di Santa Maria Maggiore) i Starego Placu (Piazza Vecchia). Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do miejscowości Como nad Jeziorem Como na spacer po mieście, m.in.: Katedra Wniebowzięcia Marii Panny, Teatr Sociale, Plac Cavour, Plac Alessandro Volta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i przejazd do Mediolanu na zwiedzanie miasta. Przejście przez teren Zamku Sforzów do jednej z najważniejszych ulic handlowych miasta i zarazem deptaku – Via Dante Kościół i dalej do Placu della Scala, gdzie znajduję się gmach słynnej Opery la Scala. Następnie spacer przez Galerię Wiktoria Emanuela na Plac Katedralny z Katedrą (Duomo di Milano). Możliwe jest także przejście do kościoła Santa Maria della Grazie, gdzie znajduje się dzieło Leonardo da Vinci – Ostatnia Wieczerza (zależne od dostępności biletów). Po zwiedzaniu i czasie wolnym powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie i przejazd do miejscowości Stresa nad Jeziorem Maggiore. Wyjazd kolejką na szczyt Mottarone wznoszący się na wysokość 1 491 m, a z którego rozciągają się widoki na Jezioro Maggiore oraz Alpy. Po wizycie na Mottarone rejs stateczkiem na jedną z Wysp Boromejskich – Isola Bela i spacer po ogrodach oraz pałacu. Po rejsie przejazd na degustację win w wybranej winotece lub winiarstwie. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd wzdłuż Jeziora Garda do Riva del Garda na krótki spacer po historycznym centrum miejscowości. Po wizycie w Riva del Garda przejazd do Trydentu na spacer po mieście. Przejście od Kościoła Santa Maria Maggiore (jedno z miejsc, gdzie odbywał się sobór) przez ulicę Rodolfo Belenzani z ratuszem do Zamku Buonconsiglio (z zewnątrz). Następnie przejście do Placu Katedralnego z Fontanną Neptuna i Katedrą św. Wergiliusza. Po zwiedzaniu i czasie wolnym wyjazd w drogę powrotna do Polski

7 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Włoskie Jeziora i Lombardia” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Szybkie Włochy Północne

Miasta i miasteczka Północnych Włoch

Wina Północnych Włoch

Sycylia

 Uroki Toskanii

 Lacjum