Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Toskania wycieczka dla grup z wizytą w Pizie. Widok na baptysterium, katedrę i krzywą wieżę.
Toskania wycieczka dla grup. Widok na San Gimignano.

Toskania – wycieczka dla grup

Toskania – wycieczka dla grup, które chcą połączyć zwiedzanie toskańskich miast i miasteczek z większą ilością czasu wolnego na indywidualne odkrywanie ich uroku i atmosfery. Pogram wyjazdu koncentruje się na obszarze pomiędzy Sieną, Florencją i Pizą, a oprócz wymienionych miast zaplanowane jest zwiedzanie miasteczek w regionie winiarskim Chianti oraz San Gimignano, Volterry i miasta Lucca. 

Grupom oczekującym większego komfortu można zaproponować wcześniejszy wyjazd pierwszego dnia i nocleg tranzytowy podczas przejazdu do Włoch. 

Uroki Toskanii
(7 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrię w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch i przejazd przez region winiarski Chianti do miasteczka Radda in Chianti na spacer przez Piazza Francesco Ferruci do Piazza del Castello. Po spacerze i czasie wolnym przejazd do Castellina in Chianti. Spacer po miejscowości do Kościoła św. Salwatora oraz Placu del Comune z niewielkim zamkiem znajdującym się przy nim. Następnie czas wolny a po nim przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd do Sieny na zwiedzanie miasta. Przejście od Bazyliki San Domingo przez uliczki historycznego centrum do Baptysterium oraz Katedry (Duomo di Siena). Po zwiedzeniu Katedry spacer do głównego placu miasta Piazza del Campo, gdzie znajduje się średniowieczny Palazzo Pubblico z charakterystyczną wieżą mierząca 102 metry oraz gdzie rozgrywany jest słynny bieg konny Palio. Po przerwie spacer przez kolejną część miasta w stronę autokaru. Następnie przejazd do Monteriggioni i krótki spacer po miasteczku otoczonym murem obronnym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wyjazd do San Gimignano na zwiedzanie miasteczka. Spacer od Bramy św. Jana (Porta San Giovani) przez ulicę San Giovani do Placu Cysterny (Piazza della Cisterna). Następnie wstęp do  Katedry z cyklem średniowiecznych fresków. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Volterry na spacer po mieście. Przejście od bramy miejskiej Porta a Selci w stronę Placu XX Września (Piazza XX Settembre) i dalej do Placu Priori z Pałacem Priori.  Następnie przejście do Katedry Wniebowzięcia Marii Panny oraz Baptysterium. Po zwiedzaniu i czasie wolnym powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Florencji. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru. Przejście do głównego placu miasta –  Piazza Signoria ze słynnym Starym Pałacem (Palazzo Vecchio) a następnie Mostu Złotników zwanego oficjalnie Starym Mostem (Ponte Vecchio) i Domu Dantego. Dalej przejście do Katedry Matki Boskiej Kwietnej oraz wstęp do Bazyliki św. Krzyża (Basilica di Santa Croce). Po zwiedzaniu czas wolny a następnie wyjazd na Plac Michała Anioła, z którego rozciąga się panorama miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

W tym dniu, zamiast posiłku w hotelu, można zorganizować kolację toskańską z winem w tradycyjnej restauracji.

6 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pizy na zwiedzanie miasta od Pola Cudów z Katedrą oraz Baptysterium i Krzywą Wieżą do Piazza dei Cavalieri. Po zwiedzaniu przejazd do miasta Lucca na spacer po jego historycznym centrum. Przejście przez mury obronne do Piazza Anfiteatro oraz Katedry św. Marcina, a następnie przez Plac Napoleona (Piazza Napoleone) do Placu św. Michała (Piazza San Michele) z Kościołem św. Michała. Po zwiedzaniu i czasie wolnym wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach południowych lub popołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Toskania – wycieczka dla grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wycieczka do Toskanii na 6 dni

Wina Toskanii – wycieczka winiarska

Sycylia 

Region Lacjum i Rzym

Miasta i miasteczka Północnych Włoch