Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Sycylia wycieczka firmowa. Ruiny amfiteatru w Taormina
Sycylia wycieczka firmowa i fontanna w mieście Syrakuzy.

Sycylia – wycieczka firmowa / wycieczka dla grup

Sycylia – wycieczka firmowa na jedną z najciekawszych wysp Morza Śródziemnego umożliwiająca poznanie jej wschodniej części. W programie wyjazdu zwiedzanie m.in.: Taorminy, Ragusy, Syrakuz oraz wjazd na stoki Etny. Program jest ciekawą propozycją na wyjazd firmowy lub wycieczkę dla instytucji i organizacji społecznych.

Sycylia
(5 dni samolot)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na wybranym lotnisku i wylot do Włoch. Przylot na lotnisko w Katanii i w zależności od godziny przylotu krótkie zwiedzanie wybranego miejsca lub transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd do Ragusy na zwiedzanie miasta. Spacer od Placu Republiki przez uliczki miasta w formie spaceru do Pałacu La Rocca oraz Katedry św. Jerzego. Dalej przejście przez Plac Katedralny oraz deptak Cors XXV Aprile do parku Ibleo Belvedere. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Caltagirone na spacer po mieście. Przejście od Kościoła Santa Maria del Monte przez ulicę Scala Santa Maria del Monte ze zdobionymi ceramiką schodami do Katedry św. Juliana oraz Mostu św. Franciszka. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, a po nim wyjazd do Syrakuz. Rozpoczęcie zwiedzania miasta od Parku Archeologicznego ze znajdującym się na jego obszarze Teatrem Greckim oraz Rajskim Kamieniołomem i Uchem Dionizjusza. Następnie przejazd na Wyspę Ortigia i spacer od placu ze Świątynią Apolla do Placu Archimedesa z Fontanną Diany. Dalej przejście do Katedry Narodzenia Marii Panny oraz Źródła Aretuzy. Po przerwie do dyspozycji grupy wyjazd do hotelu lub krótki rejsu wzdłuż wybrzeża. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, a po nim przejazd przez stoki Etny na wysokość około 1900 m. n.p.m. i spacer do wygasłych kraterów Silvestri. W zależności od oczekiwań grupy istnieje możliwość wjazdu kolejką na wysokość około 2 500 m. n.p.m. i przejście do krateru Laghetto. Po wizycie na Etnie przejazd do Taorminy na spacer po mieście. Przejście od Porta Catania do Katedry i dalej spacer deptakiem Corso Uberto do Placu IX Kwietnia i Teatru Antycznego. Po zwiedzaniu i czasie wolnym powrót do hotelu lub zależnie od wybranej opcji wizyty na Etnie, a tym samym zapasu czasu do dyspozycji grupy, możliwość zorganizowania degustacji sycylijskich win. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu zależna od godziny wylotu, np. przejazd do Katanii na krótkie zwiedzanie miasta. Spacer od Castello Ursino do Placu Katedralnego z Bazyliką Katedralną św. Agaty oraz Fontanną ze Słoniem. Następnie przejście przez  Plac Uniwersytecki do Ogrodu Bellini oraz czas wolny na ulicy handlowej Via Etnea. Po pobycie w mieście transfer autokarem na lotnisko i przelot do Polski.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Sycylia – wycieczka firmowa” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Rzym samolotem

Apulia

Wycieczka winiarska do Toskanii

Wyjazd motywacyjny do Włoch