Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Północne Włochy ze zwiedzaniem Padwy
Wycieczka Północne Włochy. Widok na Jezioro Garda.

Wycieczka Północne Włochy

Wycieczka Północne Włochy to wielodniowy wyjazd do wschodniej części tego regionu pozwalający poznać zarówno jego najpopularniejsze miejsca, jak i te usytuowane poza głównymi szlakami turystycznymi. W programie wycieczki znajdują się klasyczne punkty tego typu wyjazdów, jak Padwa, Wenecja i Werona oraz czekające jeszcze na odkrycie Mantua, Cittadella czy Soave ze swoimi winami.

Miasta i miasteczka Północnych Włoch
(7 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrii w stronę granicy z Włochami

2 dzień

Przyjazd do Włoch do miejscowości Cittadella i spacer po zachowanym prawie 1,5 kilometrowym systemie średniowiecznych murów obronnych. Po wizycie w miasteczku przejazd do Padwy na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście od Placu Prato della Valle do Bazyliki św. Antoniego a następnie uliczkami miasta do Uniwersytetu, Kawiarni Pedrocchi oraz Piazza delle Erbe. Po czasie wolnym przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd Werony na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez uliczki starego miasta do Via Leoni z pozostałością rzymskiej Porta Leoni i dalej do Domu Julii oraz Domu Romea. Następnie przejście przez Piazza delle Erbe do Piazza dei Signori oraz grobowców rodu Scaligieri i Kościoła św. Anastazji. Dalszy spacer do Areny (rzymski amfiteatr) oraz Łuku Gawiuszów oraz Castelvecchio.  Po czasie wolnym przejazd w stronę Soave na spacer przez miasteczko oraz wizytę w miejscowym zamku. (Zamiennie zamiast wizyty w zamku można zaproponować degustację win w Soave lub okolicy). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i przejazd trasą prowadząca wschodnim brzegiem Jeziora Garda do miejscowości Malcesine i wyjazd na górę Monte Baldo.  Górna stacja kolejki znajduje się na wysokości 1760 m i rozciąga się z niej piękny widok na Jezioro Garda oraz część Alp. (W przypadku niepogody możliwa wizyta w Riva del Garda i spacer po historycznej części miasteczka). Następnie przejazd do Trydentu na zwiedzanie miasta znanego najbardziej z soboru, który odbył się w mieście w XVI wieku. Spacer od Kościoła Santa Maria Maggiore (jedno z miejsc, gdzie odbywał się sobór) przez ulicę Rodolfo Belenzani z ratuszem do Zamku Buonconsiglio (z zewnątrz). Następnie przejście do Placu Katedralnego z Fontanną Neptuna i Katedrą św. Wergiliusza. Po zwiedzaniu i czasie wolnym powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie i przejazd do miasta Mantua i zwiedzanie w formie spaceru. Przejście od Placu Sordello z Domem Rigoletta i Katedrą św. Piotra przez dziedzińce Palazzo Ducale (Pałac Książęcy władców Mantui) do Rotundy św. Wawrzyńca. Czas wolny do dyspozycji grupy i po nim przejazd do miejscowości wypoczynkowej Sirmione położonej nad Jeziorem Garda. Spacer po miasteczku od Zamku Scaligera w stronę Grotte di Catullo będącej ruinami rzymskiej willi. Podczas pobytu w Sirmione możliwe jest także zorganizowanie krótkiego rejsu wokół półwyspu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wenecji. Po przyjeździe do miasta rejs do dzielnicy San Marco na zwiedzanie części miasta. Przejście w stronę weneckiego Arsenał oraz Campo Bandiera e Moro do Kościóła San Zaccaria oraz Placu św. Marka. Dalsze zwiedzanie, m.in.: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Campo Sannt’Anzolo oraz Campo Manin z przejściem do nabrzeża Kanału Grande i Mostu Rialto. Wyjazd z miasta w godzinach popołudniowych i przejazd w stronę Polski.

7 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka Północne Włochy jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Miasta i jeziora Północnych Włoch

Szybkie Włochy Północne

Wina Północnych Włoch

Uroki Toskanii

Region Lacjum i Rzym