Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Włochy Północne ze zwiedzaniem Wenecji. Widok na Canal Grande.
Wycieczka Włochy Północne. Rzeka i wzgórza w Weronie.

Wycieczka „Włochy Północne”

Wycieczka „Włochy Północne” to propozycja na wycieczkę, podczas której można zwiedzić najbardziej rozpoznawalne miasta regionu Wenecji Euganejskiej (Veneto): Padwę, Weronę oraz Wenecję. Dodatkową atrakcją jest także spacer po uzdrowiskowym Sirmione położonym nad Jeziorem Garda.

Wycieczka jest ciekawą propozycją dla grup nauczycieli, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów pracowniczych lub dla członków organizacji społecznych.  

Szybkie Włochy Północne
(5 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrię w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch i dalsza podróż do Padwy. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru od Placu Prato della Valle do Bazyliki św. Antoniego a następnie Uniwersytetu, Kawiarni Pedrocchi oraz Piazza delle Erbe. Po czasie wolnym możliwe wejście do Kaplicy Scrovegnich znanej ze swoich fresków. Po zwiedzeniu miasta przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd do miejscowości wypoczynkowej Sirmione, położonej nad Jeziorem Garda. Spacer po miasteczku od Zamku Scaligera w stronę Grotte di Catullo będącej ruinami rzymskiej willi. Podczas pobytu w Sirmione możliwe jest także zorganizowanie krótkiego rejsu wokół półwyspu. Po pobycie w miasteczku przejazd do Werony na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez uliczki starego miasta do Via Leoni z pozostałością rzymskiej Porta Leoni i dalej do Domu Julii oraz Domu Romea. Następnie przejście przez Piazza delle Erbe do Piazza dei Signori oraz grobowców rodu Scaligieri i Kościoła św. Anastazji. Dalszy spacer do Areny (rzymski amfiteatr) oraz Łuku Gawiuszów oraz Castelvecchio. Po zwiedzaniu miasta powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wenecji. Po przyjeździe do miasta rejs do dzielnicy San Marco na zwiedzanie części miasta. Przejście w stronę weneckiego Arsenał oraz Campo Bandiera e Moro do Kościóła San Zaccaria oraz Placu św. Marka. Dalsze zwiedzanie, m.in.: Bazylika św. Marka, Pałac dożów (z zewnątrz), Campo Sannt’Anzolo oraz Campo Manin z przejściem do nabrzeża Kanału Grande i Mostu Rialto. Wyjazd z miasta w godzinach popołudniowych i przejazd w stronę Polski.

5 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Włochy Północne” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Miasta i miasteczka Północnych Włoch

Miasta i jeziora Północnych Włoch

Wina Północnych Włoch

Rzym autokarem

 Toskania