Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wyciczka do Toskanii dla grup.
Wycieczka do Toskanii dla grup. Widok na katedrę we Florencji

Wycieczka do Toskanii dla grup

Wycieczka do Toskanii dla grup to propozycja wyjazdu do najbardziej znanego włoskiego regionu mogącego się pochwalić niezwykłą ilością zabytków o randze światowej. Toskania to również malownicze miasteczka oraz krajobrazy, które przyciągają tu turystów z całego świata. Proponowany program jest idealną propozycją dla grup, które chcą poznać najważniejsze toskańskie miasta znajdujące się na obszarze pomiędzy Pizą, Florencją i Sieną.

Wyjazd można polecić zarówno wycieczkom firmowym, jak i organizacjom społecznym oraz szkołom. W ofercie LIPSA TRAVEL znajduje się także siedmiodniowy wyjazd „Uroki Toskanii”, który łączy zwiedzanie z większa ilością czasu wolnego na indywidualne odkrywanie toskańskich miast i miasteczek.

Grupom oczekującym większego komfortu można zaproponować wcześniejszy wyjazd pierwszego dnia i nocleg tranzytowy podczas przejazdu do Włoch. 

Toskania
(6 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrię w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch i dalsza podróż do Pistoi. Po przyjeździe do miasta  spacer uliczkami historycznego centrum przez Piazza della Sala oraz Piazzetta Spirito Santo do  Placu Katedralnego z Katedrą św. Zenona (Cattedrale di San Zeno). Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd do San Gimignano na zwiedzanie miasteczka. Spacer od Bramy św. Jana (Porta San Giovani) przez ulicę San Giovani do Placu Cysterny (Piazza della Cisterna). Następnie wstęp do  Katedry z cyklem średniowiecznych fresków. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Sieny na zwiedzanie miasta. Przejście od Bazyliki San Domingo przez uliczki historycznego centrum do Baptysterium oraz Katedry (Duomo di Siena). Po zwiedzeniu Katedry spacer do głównego placu miasta Piazza del Campo, gdzie znajduje się średniowieczny Palazzo Pubblico z charakterystyczną wieżą mierząca 102 metry oraz gdzie rozgrywany jest słynny bieg konny Palio. Po zwiedzaniu i czasie wolnym powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Florencji. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru. Przejście do głównego placu miasta –  Piazza Signoria ze słynnym Starym Pałacem (Palazzo Vecchio) a następnie Mostu Złotników zwanego oficjalnie Starym Mostem (Ponte Vecchio) i Domu Dantego. Dalej przejście do Katedry Matki Boskiej Kwietnej oraz wstęp do Bazyliki św. Krzyża (Basilica di Santa Croce). Po zwiedzaniu czas wolny a następnie wyjazd na Plac Michała Anioła, z którego rozciąga się panorama miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

W tym dniu, zamiast posiłku w hotelu, można zorganizować kolację toskańską z winem w tradycyjnej restauracji.

5 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pizy na zwiedzanie miasta od Pola Cudów z Katedrą oraz Baptysterium i Krzywą Wieżą do Piazza dei Cavalieri. Po zwiedzaniu przejazd do miasta Lucca na spacer po jego historycznym centrum. Przejście przez mury obronne do Piazza Anfiteatro oraz Katedry św. Marcina, a następnie przez Plac Napoleona (Piazza Napoleone) do Placu św. Michała (Piazza San Michele) z Kościołem św. Michała. Po zwiedzaniu i czasie wolnym wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach południowych lub popołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Toskanii dla grup jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Toskanii – wycieczka winiarska

Miasta i jeziora Północnych Włoch

Region Lacjum i Rzym

Rzym autokarem

Rzym samolotem – city break