Wyjazd winiarski do Włoch. Butelka z lampką czerwonego wina
Wycieczka winiarska do Północnych Włoch. Widok z tarasu na winnicę.

Wyjazd winiarski do Włoch

Wyjazd winiarski do Włoch ukazujący różnorodność włoskiego winiarstwa na północy kraju.  Wina białe i czerwone, malownicze winnice i winiarnie położone w regionach Veneto, Valpolicella, Trydent i Soave. Dodatkowym atutem tej podróży z winem jest spokojne zwiedzanie wybranych miast i miasteczek: Werony, Trydentu, Udine czy Sirmione.

Wina Północnych Włoch
(6 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd przez Czechy do Austrii. W czasie przejazdu przez Austrię postój na degustację win i następnie dalsza podróż do Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w północnych Włoszech, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Udine na spacer po mieście, m.in.: Plac Wolności, Zamek, Katedra Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Następnie przejazd na pierwszą degustację win z regionu Friulia – Wenecja Julijska. Po degustacji przejazd do regionu Wenecji Euganejskiej na kolejną degustację win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja z winem i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Werony i zwiedzanie miasta, m.in.: Arena (amfiteatr rzymski), Dom Julii, Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, most Castelvecchio, Katedra. Po zwiedzaniu miasta przejazd na degustację win w regionie Valpolicella. Powrót do hotelu, czas na odświeżenie. Wyjazd na obiadokolację z winem. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd w stronę regionu Soave na pierwszą degustację win w wybranym winiarstwie. Następnie przejazd nad Jezioro Garda do Sirmione na rejs wokół półwyspu oraz spacer po miasteczku. Po spacerze przejazd na degustację win wybranym winiarstwie w okolicach Sirmione. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Trydentu z postojem na degustację win. Po przyjeździe do Trydentu spacer po mieście, m.in.: ulica Rodolfo Belenzani z ratuszem, Plac Katedralny z Fontanną Neptuna i Katedrą św. Wergiliusza, Kościół Santa Maria Maggiore, Zamek Buonconsiglio. Po zwiedzaniu przejazd na ostatnią degustację w okolicach miejscowości Tramin. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Powrót do Polski w godzinach porannych lub południowych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wyjazd winiarski do Włoch „Wina Północnych Włoch” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Toskanii

Wyjazdy motywacyjne do Włoch

Miasta i jeziora Północnych Włoch