Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wyjazd winiarski do Włoch. Butelka z lampką czerwonego wina
Wycieczka winiarska do Północnych Włoch. Widok z tarasu na winnicę.

Wyjazd winiarski do Włoch

Wyjazd winiarski do Włoch ukazujący różnorodność włoskiego winiarstwa na północy kraju.  Wina białe i czerwone, malownicze winnice i winiarnie położone w regionach Veneto, Valpolicella, Trydent i Soave. Dodatkowym atutem tej podróży z winem jest spokojne zwiedzanie wybranych miast i miasteczek: Werony, Trydentu, Udine czy Sirmione.

Wina Północnych Włoch
(6 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Czechy do Austrii. W czasie przejazdu przez Austrię postój na degustację win i następnie dalsza podróż do Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w północnych Włoszech i następnie zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Udine na spacer po mieście. Przejście do Placu Wolności oraz Zamku oraz do Katedry Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Następnie czas wolny i po nim przejazd na pierwszą degustację win z regionu Friulia – Wenecja Julijska. Po degustacji przejazd do regionu Wenecji Euganejskiej do wybranej winnicy na kolejną degustację win. Następnie przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Wieczorem obiadokolacja z winem i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd do Werony na zwiedzanie miasta. Przejście przez uliczki starego miasta do Via Leoni z pozostałością rzymskiej Porta Leoni i dalej do Domu Julii oraz Domu Romea. Następnie przejście przez Piazza delle Erbe do Piazza dei Signori oraz grobowców rodu Scaligieri i Kościoła św. Anastazji. Dalszy spacer do Areny (rzymski amfiteatr) oraz Łuku Gawiuszów oraz Castelvecchio. Po zwiedzaniu miasta czas wolny i następnie przejazd na degustację win w regionie Valpolicella. Po degustacji powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację z winem. Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd w stronę regionu Soave na pierwszą degustację win w wybranej winnicy. Następnie przejazd nad Jezioro Garda do Sirmione na rejs wokół półwyspu oraz spacer po miasteczku od Zamku Scaligera w stronę Grotte di Catullo będącej ruinami rzymskiej willi. Po spacerze przejazd na degustację win w winnicy w okolicach Sirmione. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Trydentu z postojem na degustację win. Po przyjeździe do Trydentu spacer po mieście od Kościoła Santa Maria Maggiore (jedno z miejsc, gdzie odbywał się sobór) przez ulicę Rodolfo Belenzani z ratuszem do Zamku Buonconsiglio (z zewnątrz). Następnie przejście do Placu Katedralnego z Fontanną Neptuna i Katedrą św. Wergiliusza. Czas wolny a po nim przejazd na ostatnią degustację win w okolicach miejscowości Tramin. po degustacji wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wyjazd winiarski do Włoch „Wina Północnych Włoch” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Toskanii

Wyjazdy motywacyjne do Włoch

Miasta i jeziora Północnych Włoch