Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Rzym - wycieczka dla grup. Widok na Schody Hiszpańskie
Rzym - wycieczka dla grup autokare. Widok na Forum Romanum

Rzym – wycieczka dla grup autokarem

Rzym – wycieczka dla grup autokarem ze zwiedzaniem najważniejszych miejsc i zabytków Rzymu oraz wizytą w toskańskiej Sienie. Wyjazd jest bardzo ciekawą propozycją dla grup chcących skoncentrować się na zwiedzaniu Rzymu, na który w programie przeznaczono 2,5 dnia. Wycieczkę można polecić zwłaszcza organizacjom społecznym, jako wyjazd dla nauczycieli oraz wycieczkom pracowniczym. Program sprawdza się także bardzo dobrze jako wycieczka szkolna do Rzymu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. 

!!Wyjazd można przedłużyć do 7 dni i dodać zwiedzanie Wenecji w pierwszym dniu pobytu we Włoszech!!

!!Grupom mogącym pozwolić sobie na wyższy koszt wyjazdu i większą wygodę podróżowania polecamy samolotowy wyjazd do Rzymu!!

Rzym
(6 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrii w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch i dalsza podróż w stronę Rzymu z postojem na spacer w toskańskiej Sienie. Przejście od Bazyliki San Domingo przez uliczki historycznego centrum do Baptysterium oraz Katedry (Duomo di Siena) i dalej spacer do głównego placu miasta Piazza del Campo, gdzie znajduje się średniowieczny Palazzo Pubblico z charakterystyczną wieżą mierząca 102 metry oraz gdzie rozgrywany jest słynny bieg konny Palio.  Po spacerze i krótkim czasie wolnym dalszy przejazd do hotelu w okolicach lub na przedmieściach Rzymu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Rzymu. Rozpoczęcie na Piazza del Popolo z wejściem na punkt widokowy Terazza del Pincio i następnie przejście do Placu Hiszpańskiego ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Dalszy spacer przez barokową część Rzymu do Fontanny di Trevi oraz  Piazza del Quirinale, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki. Następnie przejście do Piazza Colonna z Kolumną Marka Aureliusza i dalej przez Panteon do uznawanego za najładniejszy rzymski plac – Placu Navona. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie Rzymu.  Rozpoczęcie zwiedzania od wizyty w Koloseum, a następnie przejście przez teren Forum Romanum z jego starożytnymi wykopaliskami w stronę Kapitolu, Ołtarza Ojczyzny oraz Forum Trajana. Przerwa do dyspozycji grupy i po niej dalszy ciąg zwiedzania miasta i przejście przez Wyspę Tyberyjską do jednej z najbardziej kolorowych i uznawanej za kwintesencję Rzymu dzielnicy Zatybrze. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Watykanu na zwiedzanie. Rozpoczęcie zwiedzania od wizyty na Placu św. Piotra a następnie w najważniejszej świątyni kościoła katolickiego – Bazylice św. Piotra. Po zwiedzeniu bazyliki przejście do Zamku św. Anioła, oraz na Most Świętego Anioła. Zakończenie zwiedzania i powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną we wczesnych godzinach popołudniowych.

6 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Rzym – wycieczka dla  grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Toskania

Miasta i jeziora Północnych Włoch

Region Lacjum i Rzym