Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Lacjum i Rzymu ze zwiedzaniem Forum Romanum
Wycieczka do Lacjum i Rzymu z wizyta w Tivoli.

Wycieczka do Lacjum i Rzymu

Wycieczka do Lacjum i Rzymu to propozycja na niebanalny wyjazd do Włoch łączący zwiedzanie wybranych miast i miasteczek regionu Lacjum z dwoma dniami spędzonymi w Rzymie. Dodatkowymi atrakcjami są wizyty w toskańskim Arezzo oraz położonym w Umbrii mieście Orvietto.

Wycieczka może być ciekawą ofertą dla organizacji społecznych, nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na ciekawy wyjazd do Włoch.

!!Wyjazd można zorganizować także jako wycieczkę firmową samolotem!!

Lacjum i Rzym
(7 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrii w stronę granicy z Włochami.

2 dzień

Przyjazd do Włoch i dalsza podróż w stronę regionu Lacjum z postojem na spacer w toskańskim mieście Arezzo. Po przyjeździe przejście uliczkami miasta od Placu Wolności i Katedry św. Piotra i Donata w stronę Bazyliki św. Franciszka i następnie do Wielkiego Placu (Piazza Grande). Po spacerze i krótkim czasie wolnym dalszy przejazd do hotelu tranzytowego. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do położonego na skale Bagnoregio na indywidualny spacer po starej części miasteczka. Następnie przejazd do Bolseny na spacer po miasteczku. Przejście od zamku Rocca Monaldeschi della Cervara do Fontanny św. Rocha i Bramy Florencka oraz Kolegiaty św. Krystyny. Po wizycie w Bolsenie przejazd do Viterbo i spacer po mieście. Przejście do Piazza del Plebiscito oraz Katedry św. Wawrzyńca i Pałacu Papieskiego, a także dzielnicy San Pellegrino. Pp zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wyjazd do Castelgandolfo na zwiedzanie Pałacu Papieskiego oraz spacer po miejscowości. Następnie przejazd do wybranego winiarstwa w okolicach Frascati na degustację win. Po degustacji przejazd do Tivoli na krótki spacer po mieście oraz wizyta w Willi d’Este z ogrodem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Rzymu. Rozpoczęcie zwiedzania od wizyty w Koloseum, a następnie przejście przez teren Forum Romanum z jego starożytnymi wykopaliskami w stronę Kapitolu, Ołtarza Ojczyzny oraz Forum Trajana. Przerwa do dyspozycji grupy i po niej dalszy ciąg zwiedzania miasta i przejście do Piazza Colonna z Kolumną Marka Aureliusza, a następnie do Fontanny di Trevi. Dalszy spacer przez Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi do Piazza del Popolo z wejściem na punkt widokowy Terazza del Pincio. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie Rzymu. Rozpoczęcie zwiedzania od Watykanu i wizyty na Placu św. Piotra a następnie w najważniejszej świątyni kościoła katolickiego – Bazylice św. Piotra. Po zwiedzeniu bazyliki przejście do Zamku św. Anioła, oraz na Most Świętego Anioła. Po czasie wolnym spacer do uznawanego za najładniejszy rzymski plac – Placu Navona i dalej do Panteonu oraz Kościoła del Gesu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Orvietto w formie spaceru. Przejście przez Corso Cavour do Teatru Mancinelli oraz Katedry, Piazza del Popolo i Piazza della Repubblica. Możliwe jest także wejście do Podziemnego Miasta – systemu tuneli pod Rvietto. Po zwiedzaniu i czasie wolnym wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach popołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Lacjum i Rzymu jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Rzym autokarem

Rzym samolotem

Uroki Toskanii

Sycylia

Miasta i jeziora północnych Włoch