Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Rothenburgu i Bambergu. Widok na uliczkę w mieście Rothenburg ob der Tauber
Wycieeczka do Bambergu i Frankonii - widok na Stary Ratusz w Bambergu.

Wycieczka do Bembergu i Rothenburgu dla grup

Wycieczka do Bambergu i Rothenburgu ob der Tauber to podróż po wybranych miastach i miasteczkach regionu Frankonii. Sam region jest obecnie administracyjną częścią Bawarii, jednak zachował od niej swoją kulturową odrębność i pochwalić się może bardzo ciekawymi miejscami do zwiedzenia oraz lokalnym piwem. Oprócz wymienionych miejsc, w programie wyjazdu znajdują się jeszcze Norymberga oraz miasteczko Dinkelsbühl, a w pierwszym dniu także Karlove Vary oraz miasteczko Loket.
 

Frankonia i Karlove Vary
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Karlowych Warów i spacer po uzdrowisku, m.in.: przejście promenadą, możliwość degustacji wód leczniczych, wizyta w Muzeum Jana Bechera znajdującego się w dawnym zakładzie produkującym słynny likier ziołowy Becherovka. Przejazd do miasteczka Loket i spacer do średniowiecznego zamku (dziedziniec zamkowy). Przejazd do hotelu na terenie Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Niemiec do Norymbergi na zwiedzanie miasta. Po przyjeździe wstęp do Centrum Dokumentacji Terenu Zjazdów Partyjnych NSDAP a następnie przejazd na spacer po starym mieście. Spacer przez teren zamku Kaiserburg w stronę Domu Albrechta Dűrera i dalej do gotyckiego Kościoła św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza oraz fontanny Schőner Brunnen i Kościoła Najświętszej Marii Panny. Następnie przejście w stronę Kościoła św. Wawrzyńca i Szpitala Ducha Świętego i dalej do placu Trödelmarkt, fontanny Karuzela Małżeńska i Białej Wieży. Czas wolny do dyspozycji grupy a po nim przejazd do hotelu w Norymberdze lub okolicy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd do miasta Rothenburg ob der Tauber – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Niemiec. Po przyjeździe spacer od bramy miejskiej Spitaltor do bramy Siebersturm i miejsca zwanego Plönlein. Następnie dalsze przejście w stronę Rynku z Ratuszem oraz luterańskiego Kościoła św. Jakuba oraz Ogrodu Zamkowego. Czas wolny do dyspozycji grupy a po nim przejazd do miasteczka Dinkelsbühl. Po przyjeździe spacer uliczkami starego miasta do Kościoła św. Jerzego oraz czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasteczka. Po czasie wolnym wyjazd z miasta i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bambergu na zwiedzanie miasta. Spacer po historycznym centrum w stronę Archikatedry św. Piotra i Jerzego oraz Nowej Rezydencji, a następnie do piwiarni Schlenkerla i Starego Ratusza wzniesionego na usypanej sztucznie wyspie rzecznej. Po zwiedzaniu czas wolny i po nim wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Bambergu i Rothenburgu jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Bawaria Południowa

Bawaria Północna i Czeski Krumlov

Niemcy Środkowe