Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Widok na zamek Wartburg - wycieczka do Turyngii.
Historyczna zabudowa Quedlinburgu. Wycieczka do Turyngii i Quedlinburgu.

Wycieczka do Turyngii i Quedlinburgu

Wycieczka do Turyngii i Quedlinburgu to propozycja na wyjazd do środkowych Niemiec koncentrujący się na regionach Turyngia, Saksonia-Anhalt oraz Dolna Saksonia. W programie znajdują się wizyty w tak ciekawych miastach jak wspomniany Quedlinburg oraz Weimar, Wernigerode czy  Eisenach z górującym nad nim zamkiem Wartburg. 

Niemcy Środkowe
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach nocnych lub wczesnych godzinach porannych i przejazd do Niemiec do Weimaru. Po przyjeździe zwiedzanie miasta w formie spaceru od Placu Herdera z Kościołem św. Piotra i Pawła do Theaterplatz z Pomnikiem Schillera i Goethego oraz budynkiem Teatru Narodowego. Następnie przejście w stronę Domu Schillera i Domu Goethego oraz dalej do Zielonego Zamku (Biblioteka Księżnej Anny Amalii), Zamku Weimarskiego i Rynku. Czas wolny do dyspozycji grupy i po nim przejazd do hotelu na zakwaterowanie oraz obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i przejazd do Eisenach na zwiedzanie zamku Wartburg, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj Marcin Luter przetłumaczył Nowy Testament na język niemiecki, a Wolfgang Goethe wielokrotnie przebywał w jego murach.  Po zwiedzeniu zamku przejazd do Erfurtu na zwiedzanie miasta. Przejście przez Most Kramarzy do Kościoła Michała i Starej Synagogi, a następnie do Placu Fischmarkt z ratuszem miejskim. Dalsza część spaceru prowadzi do romańsko-gotyckiej Katedry Erfurckiej oraz terenów Twierdzy Petersberg. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miasta Wernigerode. Po przyjeździe spacer ulicą Breite Strasse w stronę Placu Mikołaja oraz do Rynku z ratuszem i Kościoła św. Sylwestra. Następnie przejście do wieży miejskiej Westerntor i spacer przez ulicę Westernstrasse. Po zwiedzaniu czas wolny, a po nim możliwość zwiedzenia Zamku Wernigerode lub przejazd do Goslar. Po przyjeździe spacer po mieście od Palatium Królewskiego do dawnego szpitala Małego Świętego Krzyża, a także do Marktkirche oraz Rynku z ratuszem i danym budynkiem gildii kupieckiej –Kaiserworth. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji w mieście lub na trasie do hotelu. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Quedlinburgu na zwiedzanie miasta znanego ze swoich malowniczych domów szachulcowych. Rozpoczęcie zwiedzania od kolegiaty św. Serwacego, a następnie przejście uliczkami starego miasta do Rynku z figurą Rolanda oraz Kościół św. Benedykta. Po spacerze czas wolny, a po nim wyjazd w drogę powrotną do polski. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualna ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Turyngii i Quedlinburgu jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Bawaria Południowa

Frankonia i Karlove Vary