Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Norymbergi - widok na zamek w mieście.
Widok ogólny na miasto Pasawa. Norymberga i Pasawa - wycieczka.

Wycieczka do Norymbergi i Pasawy dla grup

Wycieczka do Norymbergi i Pasawy to podróż po północnej części kraju związkowego Bawaria. Oprócz wymienionych miast, program wyjazdu obejmuje także zwiedzanie Regensburg, krótki rejs po Dunaju do Klasztoru Weltenburg oraz w pierwszym dniu zwiedzanie niezwykłego średniowiecznego Czeskiego Krumlova.

Grupą zainteresowanym odkrywaniem Północnej Bawarii polecamy także wyjazd Frankonia i Karlove Vary

Bawaria Północna i Czeski Krumlov
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Republiki Czeskiej dodo Czeskiego Krumlova na zwiedzanie miasta. Pobyt w mieście rozpocznie spacer po ogrodach zamkowych, którego kontynuacją będzie przejście przez dziedzińce zamkowe oraz zwiedzanie zamku główną trasą zwiedzania. Następnie przejście przez dzielnicę Latran do mostu nad Wełtawą i dalej do Placu Zgody – rynku z renesansowym ratuszem i kolumną maryjną. Zwiedzanie miasta kończy wizyta w  kościele św. Wita oraz w niewielkim Ogrodzie Seminarium z widokiem na zamek. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do hotelu na terenie Czech.  Zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Niemiec do Passau (Pasawy) na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie programu od pobytu na wzgórzu, gdzie znajduje się punkt widokowy na miasto oraz twierdza Veste Oberhaus (możliwość wstępu). Następnie przejazd do historycznego centrum i spacer w stronę Kościoła św. Pawła oraz barokowej Katedry św. Stefana, a także zabudowań Starego i Nowego Pałacu Biskupiego. Następnie przejście do średniowiecznego ratusza i przez promenady nadrzeczne do miejsca zwanego Dreiflüsseeck, gdzie do Dunaju wpadają rzeki Inn i Ilz. Czas wolny do dyspozycji grupy i następnie przejazd do miejsca zwanego Walhalla. Znajduje się tam budynek wzorowany na architekturze starożytnej upamiętniający istotne postacie dla kultury niemieckojęzycznej. Następnie przejazd do hotelu na  zakwaterowanie oraz obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd do do Norymbergi na zwiedzanie miasta. Po przyjeździe wstęp do Centrum Dokumentacji Terenu Zjazdów Partyjnych NSDAP a następnie przejazd na spacer po starym mieście. Przejście przez teren zamku Kaiserburg w stronę Domu Albrechta Dűrera i dalej do gotyckiego Kościoła św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza oraz fontanny Schőner Brunnen i Kościoła Najświętszej Marii Panny. Następnie przejście w stronę Kościoła św. Wawrzyńca i Szpitala Ducha Świętego i dalej do placu Trödelmarkt, fontanny Karuzela Małżeńska i Białej Wieży. Czas wolny do dyspozycji grupy a po nim powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Regensburgu (Ratyzbony). Po przyjeździe zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez średniowieczny Kamienny Most do Katedry św. Piotra i bramy rzymskiej Porta Pretoria. Następnie dalszy spacer do Starego Ratusza i Haidplatz oraz dalej do Neupfarplatz, na którym wznosi się luterański kościół Neupffarkirche. Czas wolny a po nim przejazd do miejscowości Kelheim i krótki rejs Dunajem do Klasztoru Weltenburg na spacer po jego terenie i wizytę w kościele klasztornym. Po wizycie w klasztorze wyjazd w drogę do Polski i powrót do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Norymbergi i Pasawy jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Niemcy Środkowe

Frankonia i Karlove Vary

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech