Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka na wino na Morawy widok winnicy
Wycieczka na wino na Morawy widok na Znojmo

Wycieczka na wino na Morawy

Wycieczka na wino na Morawy koncentrująca się na Znojmie oraz jego okolicach. Tereny te pozostają jeszcze w cieniu bardziej popularnego wśród turystów Mikulova, co warto zmienić i przekonać się, że są równie ciekawe i mają wiele do zaoferowania turystom. To własnie niedaleko Hnanic znajduje się Winnica Šobes uznawana za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc w Europie do uprawy winogron.
W programie wycieczki zwiedzanie znojemskiej starówki, wizyta w klasztorze Louka oraz spacer między winnicami na granicy czesko-austriackiej do miejsca kultowego zwanego Heiliger Stein.
 

Wina Znojma i okolic
(1 dzień)

Proponowany program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd w stronę granicy z Republiką Czeską a następnie na Morawy Południowe. Po przyjeździe do Znojma zwiedzania miasta, m.in.: wstęp do klasztoru Louka połączony z pierwszą degustacją win w imponującej piwnicy winiarskiej. Po zakończonej degustacji spacer po historycznym centrum miasta: teren zamku znojemskiego z rotundą św. Katarzyny, kościół św. Mikołaja oraz kaplica św. Wacława, rynek z ratuszem miejski oraz Wilcza Wieża (najlepiej zachowana część średniowiecznego systemu obronnego miasta). Po zwiedzeniu Znojma i czasie wolnym przejazd w stronę miejscowości Hnanice na spacer wśród winnic do miejsca kultowego Heiliger Stein położonego w Austrii. Z tego miejsca rozciąga się malowniczy widok na winnice pogranicza morawsko-austriackiego. Po zakończonym spacerze przejazd na kolejną degustację win do wybranej winnicy lub winoteki położonych w okolicach Znojma. Po zakończonej degustacji (późne godziny popołudniowe/podwieczorne) wyjazd w drogę do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych lub nocnych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka na wino na Morawy „Wina Zojma i okolic” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL 

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

 Wina okolic Mikulova

Wina i winnice Weinviertel

Wina Południowych Moraw

Wycieczki do Czech – programy standardowe