Wycieczka na wino na Morawy

Wycieczka na wino na Morawy koncentrująca się na Znojmie oraz jego okolicach. Tereny te pozostają jeszcze w cieniu bardziej popularnego wśród turystów Mikulova, co warto zmienić i przekonać się, że są równie ciekawe i mają wiele do zaoferowania turystom. To własnie niedaleko Hnanic znajduje się Winnica Šobes uznawana za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc w Europie do uprawy winogron.
W programie wycieczki zwiedzanie znojemskiej starówki, wizyta w klasztorze Louka oraz spacer między winnicami na granicy czesko-austriackiej do miejsca kultowego zwanego Heiliger Stein.
 

Wina Znojma i okolic
(1 dzień)

Proponowany program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd w stronę granicy z Republiką Czeską a następnie na Morawy Południowe. Po przyjeździe do Znojma zwiedzania miasta, m.in.: wstęp do klasztoru Louka połączony z pierwszą degustacją win w imponującej piwnicy winiarskiej. Po zakończonej degustacji spacer po historycznym centrum miasta: teren zamku znojemskiego z rotundą św. Katarzyny, kościół św. Mikołaja oraz kaplica św. Wacława, rynek z ratuszem miejski oraz Wilcza Wieża (najlepiej zachowana część średniowiecznego systemu obronnego miasta). Po zwiedzeniu Znojma i czasie wolnym przejazd w stronę miejscowości Hnanice na spacer wśród winnic do miejsca kultowego Heiliger Stein położonego w Austrii. Z tego miejsca rozciąga się malowniczy widok na winnice pogranicza morawsko-austriackiego. Po zakończonym spacerze przejazd na kolejną degustację win do wybranego winiarstwa lub winoteki położonych w okolicach Znojma. Po zakończonej degustacji (późne godziny popołudniowe/podwieczorne) wyjazd w drogę do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych lub nocnych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka na wino na Morawy „Wina Zojma i okolic” jest jedną z propozcyji LIPSA TRAVEL 

Sprawdź podobne wycieczki:

 Wina okolic Mikulova

Wina i winnice Weinviertel

Wina Południowych Moraw