Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wyjazd winiarski do Niemiec do Saksonii. Widok na zamek na wzgórzu w Miśni
Wyjazd winiarski do Niemiec i lampka saksońskiego wina

Wyjazd winiarski do Niemiec – Saksonia

Wyjazd winiarski do Niemiec do najbardziej na wschód wysuniętego regionu winiarskiego kraju, zaczynającego się niecałe 100 km od granic Polski. W regionie produkowane są dobrej jakości ciekawe wina białe, które jednak nie są jeszcze szeroko znane w naszym kraju. Czas więc je poznać w czasie czterech degustacji zaplanowanych podczas tej dwudniowej wycieczki. Dodatkową atrakcją wyjazdu są spacery po zabytkowych miasteczkach Saksonii, takich jak Pirna czy Miśnia (Meißen) ze swoją bardzo ciekawą i malowniczą starówką.

Wina i winnice Saksonii
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejscach w godzinach porannych, przejazd do Niemiec w okolice miasta Pirna na spacer i degustację do pierwszej winnicy a następnie wizytę w kompleksie pałacowo-parkowym Pillnitz. Następnie przejazd do Pirny i spacer po mieście, m.in.: Rynek, Kościół Mariacki. Po zwiedzaniu przejazd do Radebeul do pałacu Wackerbarth na spacer po ogrodach i winnicy oraz degustację win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd miejscowości Moritzburg na spacer w stronę barokowego pałacu, który swój obecny wygląd zawdzięcza Augustowi II Mocnemu. Następnie przejazd do wybranej winnicy lub winiarni na degustację win. Przejazd do Miśni na zwiedzanie miasta, m.in.: zamek biskupi Albrechtsburg, katedra św. Jana i św. Donatana, rynek. Po zwiedzaniu przejazd na degustację win w wybranej winnicy lub winiarni w okolicach Miśni. Wyjazd z Miśni w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wyjazd winiarski do Niemiec „Wina i winnice Saksonii” to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina znad Renu i Mozeli

Okolice Wiednia i Dolina Wachau

Wina Moraw Południowych