Wycieczka winiarska na Słowację. Kościół w Bratysławie
Piwnica z beczkami wina - wycieczka winiarska na Słowację

Wycieczka winiarska na Słowację

Wycieczka winiarska na Słowację z programem koncentrującym się na propozycjach winiarskich zachodniej części kraju, a dokładnie na Małokarpackim i Południowosłowackim Obszarze Winiarskim. Podczas wyjazdu zaplanowane są cztery degustacje w wybranych winiarstwach położonych od okolic Pieszczan przez Nitrę po Bratysławę. W programie wycieczki znajduje się również spacer po zabytkowej części Nitry oraz zwiedzanie najważniejszych zabytków Bratysławy.

Wina Zachodniej Słowacji
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd na Słowację w okolice Pieszczan na pierwszą degustacja win w wybranym winiarstwie. Następnie przejazd do Nitry na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: Wzgórze Zamkowe, Bazylika św. Emerama, Plac Świętopełka. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do wybranego winiarstwa na drugą degustację win. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz czas na odświeżenie. Wieczorem obiadokolacja z winem, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Pezinok, która jest jest jedną z najważniejszych miejscowości winiarskich w regionie, na degustację win w wybranym winiarstwie. Po degustacji przejazd do Bratysławy na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: Wzgórze Zamkowe z Parlamentem, Zamkiem Bratysławskim i barokowym ogrodem; zejście do Katedry św. Marcina, a następnie spacer w stronę Rynku oraz Pałacu Prymasowskiego. Czas wolny z możliwością wykorzystania na indywidualną wizytę i zakupy w Narodowym Salonie Win znajdującym się w historycznym centrum miasta. Po wizycie w Bratysławie przejazd w okolice miejscowości Sväty Jur lub Modra na drugą degustację win. Po degustacji wyjazd w drogę do Polski. Powrót do kraju do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska na Słowację „Wina Zachodniej Słowacji” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Małych Karpat

Wina Południowych Moraw

Wina okolic Wiednia i Doliny Wachau