Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka winiarska na Słowację. Kościół w Bratysławie
Piwnica z beczkami wina - wycieczka winiarska na Słowację

Wycieczka winiarska na Słowację

Wycieczka winiarska na Słowację z programem koncentrującym się na propozycjach winiarskich zachodniej części kraju, a dokładnie na Małokarpackim i Południowosłowackim Obszarze Winiarskim. Podczas wyjazdu zaplanowane są cztery degustacje w wybranych winnicach położonych od okolic Pieszczan przez Nitrę po Bratysławę. W programie wycieczki znajduje się również spacer po zabytkowej części Nitry oraz zwiedzanie najważniejszych zabytków Bratysławy.

Wina Zachodniej Słowacji
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd na Słowację w okolice Pieszczan na pierwszą degustacja win w wybranej winnicy. Następnie przejazd do Nitry na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez Plac Żupny na Plac Pribiny, na którym znajduje się pomnik pierwszego księcia nitrzańskiego – Pribiny. Dalej spacer na Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się Bazylika św. Emerama oraz pomnik papieża Jana Pawła II.  Po zakończeniu zwiedzania przejazd do kolejnej winnicy na drugą degustację win. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz czas na odświeżenie. Wieczorem obiadokolacja z winem, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Pezinok, która jest jest jedną z najważniejszych miejscowości winiarskich w regionie, na degustację win w wybranej winnicy. Po degustacji przejazd do Bratysławy na zwiedzanie miasta w formie spaceru od Wzgórza Zamkowego z Parlamentem oraz Zamkiem Bratysławskim i barokowym ogrodem. Następnie zejście do Katedry św. Marcina i dalej spacer w stronę Rynku oraz Pałacu Prymasowskiego. Czas wolny z możliwością wykorzystania na indywidualną wizytę i zakupy w Narodowym Salonie Win znajdującym się w historycznym centrum miasta. Po wizycie w Bratysławie przejazd w okolice miejscowości Sväty Jur lub Modra na drugą degustację win. Po degustacji wyjazd w drogę do Polski. Powrót do kraju do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska na Słowację „Wina Zachodniej Słowacji” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Małych Karpat

Wina Południowych Moraw

Wina okolic Wiednia i Doliny Wachau