Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka winiarska do Toskanii. Widok na San Gimignano

Wycieczka winiarska do Toskanii

Pięciodniowa wycieczka winiarska do Toskanii z pobytem w najbardziej znanym włoskim regionie produkcji win, Chianti, oraz degustacjami mniej znanych szerokiej publiczności win (np. biała Vernaccia) produkowanych w tym włoskim regionie. Uzupełnieniem programu są wizyty w malowniczych toskańskich miastach i miasteczkach: Radda in Chianti, San Gimignano, Volterra oraz Siena. Wycieczka jest także oryginalnym pomysłem na wyjazd firmowy na wino.

Wina Toskanii
(5 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na wybranym lotnisku i wylot do Włoch. Przylot na lotnisko w Rzymie lub Bolonii i następnie transfer autokarem do hotelu w Toskanii. Po przyjeździe zakwaterowanie i czas wolny na odświeżenie a wieczorem obiadokolacja z winem.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd do regionu winiarskiego Chianti. Przejazd pomiędzy miasteczkami regionu do Radda in Chianti na spacer przez Piazza Francesco Ferruci do Piazza del Castello. Po spacerze i czasie wolnym pierwsza degustacja win, a po niej przejazd do Castellina in Chianti. Spacer po miejscowości do Kościoła św. Salwatora oraz Placu del Comune z niewielkim zamkiem znajdującym się przy nim. Czas wolny w miejscowości, a po nim przejazd na kolejną degustację wina. Po degustacji powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd do miasteczka San Gimignano. Spacer od Bramy św. Jana (Porta San Giovani) przez ulicę San Giovani do Placu Cysterny (Piazza della Cisterna). Następnie wstęp do  Katedry z cyklem średniowiecznych fresków. Po zwiedzaniu czas wolny, a po nim pierwsza degustacja win w miasteczku lub okolicy. Następnie przejazd do Volterry na spacer po mieście. Przejście od bramy miejskiej Porta a Selci w stronę Placu XX Września (Piazza XX Settembre) i dalej do Placu Priori z Pałacem Priori.  Następnie przejście do Katedry Wniebowzięcia Marii Panny oraz Baptysterium. Po zwiedzaniu i czasie wolnym druga w tym dniu degustacja w wybranej winnicy. Następnie powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację z winem. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sieny na zwiedzanie miasta. Przejście od Bazyliki San Domingo przez uliczki historycznego centrum do Baptysterium oraz Katedry (Duomo di Siena). Po zwiedzeniu Katedry spacer do głównego placu miasta Piazza del Campo, gdzie znajduje się średniowieczny Palazzo Pubblico z charakterystyczną wieżą mierząca 102 metry oraz gdzie rozgrywany jest słynny bieg konny Palio. Po zwiedzaniu czas wolny i następnie przejazd w okolice Grosseto na wizytę w wybranej winnicy z degustacją win. Po degustacji przejazd do hotelu w okolicach Civitavecchia lub Rzymu. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu zależna od godziny wylotu. Propozycją na ten dzień może być spacer po wybranej części Rzymu lub czas wolny w mieście. Po pobycie w Rzymie transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska do Toskanii jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina i winnice Katalonii

Wina Północnych Włoch

Przez Burgenland do Styrii