Wycieczka winiarska do Toskanii. Widok na San Gimignano

Wycieczka winiarska do Toskanii

Pięciodniowa wycieczka winiarska do Toskanii z pobytem w najbardziej znanym włoskim regionie produkcji win, Chianti, oraz degustacjami mniej znanych szerokiej publiczności win (np. biała Vernaccia) produkowanych w tym włoskim regionie. Uzupełnieniem programu są wizyty w malowniczych toskańskich miastach i miasteczkach: Radda in Chianti, San Gimignano, Volterra oraz Siena. Wycieczka jest także oryginalnym pomysłem na wyjazd firmowy na wino.

Wina Toskanii
(5 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na wybranym lotnisku i wylot do Włoch. Przylot na lotnisko w Rzymie i przejazd do hotelu w Toskanii. Zakwaterowanie, czas wolny na odświeżenie i obiadokolacja z winem. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wyjazd do regionu Chianti. Przejazd pomiędzy miasteczkami regionu z postojem Greve in Chianti i Radda in Chianti oraz dwoma degustacjami w wybranych winiarstwach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do San Gimignano i zwiedzanie, m.in.: ulica San Giovani, Plac Cysterny, Katedra. Po zwiedzaniu pierwsza degustacja win. Przejazd do Volterry i spacer po mieście, m.in.: Brama św. Franciszka, Katedra Wniebowzięcia Marii Panny, Plac Priori. Po zwiedzaniu wizyta w kolejnym winiarstwie z degustacją win. Przejazd do hotelu, czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację z winem. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sieny na zwiedzanie miasta, m.in.: Bazylika San Domingo, Baptysterium, Katedra, Piazza del Campo. Wyjazd z miasta i przejazd w okolice Grosseto na wizytę w wybranym winiarstwie z degustacją win. Przejazd do hotelu w okolicach Civitavecchia lub Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu zależna od godziny wylotu, np. spacer po Rzymie lub czas wolny w mieście. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska do Toskanii jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina i winnice Katalonii

Wina Północnych Włoch

Przez Burgenland do Styrii