Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka winiarska do Katalonii widok na Montserrat
Degustacja wina musującego cava. Wycieczka winiarska do Katalonii

Wycieczka winiarska do Katalonii

Wycieczka winiarska do Katalonii koncentrująca się głównie na wizytach w winiarstwach, winnicach i degustacjach win. Nie zabraknie tradycyjnych producentów oraz nowoczesnych winiarstw produkujących wina czerwone, białe oraz musującą cave. W programie także zwiedzanie klasztoru w Poblet i Montserrat, a na życzenie grupy także Barcelony.

Wina i winnice Katalonii
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na wybranym lotnisku i wylot do Hiszpanii. Przylot na lotnisko w Barcelonie lub Gironie i w zależności od godziny przylotu rozpoczęcie programu bezpośrednio po przybyciu do Katalonii lub przejazd do hotelu w Barcelonie i zakwaterowanie, a następnie realizacja programu wyjazdu. W zależności od godziny przylotu możliwe jest zorganizowanie pierwszej degustacji win lub spaceru po części Barcelony. Wieczorem obiadokolacja z winem w hotelu lub restauracji.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Poblet i wizyta w średniowiecznym Królewskim Klasztorze Najświętszej Marii Panny wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO. Klasztor jest miejscem pochówku ośmiu królów Królestwa Aragonii i opisywany jest jako pierwowzór dla opactw cysterskich w Hiszpanii. Po zwiedzaniu przejazd do wybranej winnicy w okolicach Poblet na pierwszą degustację win regionu winiarskiego Conca de Barbera. Po degustacji jednodaniowy lunch/obiad i przejazd do regionu winiarskiego Priorat na wizytę z degustacją win kolejnej winnicy. Po degustacji powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, a po nim przejazd w stronę pasma górskiego Montserrat na wizytę w Opactwie Matki Bożej w Montserrat – wyjazd autokarem lub kolejką terenową zależny od decyzji grupy. Klasztor znajduje się na wysokości około 1000 metrów i znany jest z kultu rzeźby Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki”. Po wizycie w klasztorze przejazd do winnicy w okolicach Montserrat i degustacja win. Następnie jednodaniowy lunch/obiad i przejazd do regionu Penedes do kolejnej winnicy na degustację win oraz win musujących tzw. cava. Powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na kolację z winem w restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu zależna od godziny wylotu, np. przejazd w stronę regionu winiarskiego Alella na wizytę z degustacją w wybranej winnicy oraz lunch w restauracji. Alternatywnie zwiedzanie wybranej części Barcelony lub czas wolny w mieście. Przejazd na lotnisko i przelot do Polski.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska do Katalonii jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina i winnice Katalonii

Wina i winiarstwa regionu Rioja

Wyjazdy motywacyjne do Hiszpanii