Wycieczka winiarska do Austrii, widok na niebieską wieżę klasztorną w Durnstein
Wycieczka winiarska do Austrii pałac w Eisenstadt

Wycieczka winiarska do Austrii

Wycieczka winiarska do Austrii koncentrująca się na najbardziej „winnym” kraju związkowym jakim jest Dolna Austria. W programie rzadziej odwiedzane tereny winiarskie Weinviertel, Thermenregion i okolice Jeziora Nezyderskiego a także szeroko znana i popularna Dolina Wachau. Dodatkową atrakcją są spacery po uroczych austriackich miejscowościach: Retz, Baden bei Wien, Durnstein czy Melk. Każdego dnia wycieczki proponowane są dwie degustacje win.

Wina Dolnej Austrii
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Poysdorfu i spacer po uliczce w piwniczkami winnymi, wizyta w sklepie z lokalnymi winami. Pierwsza degustacja win. Przejazd do Retz na spacer po miasteczku i wizytę w największych historycznych piwnicach winiarskich w Austrii. Kolejna degustacja win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja z winem, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wyjazd do Gumpoldskirchen na krótki spacer po miejscowości oraz degustację win. Następnie przejazd do Baden bei Wien i spacer po uzdrowisku, m.in.: Kolumna Trójcy Świętej, Teatr Miejski, Park i Kasyno. Po zwiedzaniu przejazd do Eisenstadt na spacer po miejscowości oraz wizyta w zamku rodu Esterhazy; degustacja win. Powrót do hotelu, czas na odświeżenie. Wieczorem obiadokolacja z winem, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Krems i spacer po mieście, m.in.: kościół pijarów, kościół św. Wita, brama miejska Steiner Tor, Gozzoburg. Przejazd do wybranego winiarstwa na degustację wina. Następnie przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau do Melku, gdzie spacer po miasteczku i terenie opactwa oraz kolejna degustacja win. Powrót przez Dolinę Wachau i postój na spacer w Dürnstein. Wyjazd z Austrii późnym popołudniem i powrót do Polski w godzinach nocnych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska do Austrii „Wina Dolnej Austrii” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Przez Burganland do Styrii

Wina Północnych Włoch

Wina Moraw Południowych i Doliny Wachau