Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka winiarska do Austrii, widok na niebieską wieżę klasztorną w Durnstein
Wycieczka winiarska do Austrii pałac w Eisenstadt

Wycieczka winiarska do Austrii

Wycieczka winiarska do Austrii koncentrująca się na najbardziej „winnym” kraju związkowym jakim jest Dolna Austria. W programie rzadziej odwiedzane tereny winiarskie Weinviertel, Thermenregion i okolice Jeziora Nezyderskiego a także szeroko znana i popularna Dolina Wachau. Dodatkową atrakcją są spacery po uroczych austriackich miejscowościach: Retz, Dürnstein czy Melk. Każdego dnia wycieczki proponowane są dwie degustacje win.

Wina Dolnej Austrii
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez teren Republiki Czeskiej i Austrię do miasteczka Poysdorf. Po przyjeździe spacer po najciekawszej i jednej z najdłuższych uliczek z piwniczkami winnymi w regionie oraz wizyta w sklepie z lokalnymi winami. Następnie pierwsza degustacja win, a po niej przejazd do miasteczka Retz na spacer po jego historycznym centrum. Przejście od Bramy Znojemskiej do Rynku z Ratuszem i Kolumną Świętej Trójcy, a następnie w stronę Koscioła Dominikanów. Po spacerze wizyta w największych historycznych piwnicach winiarskich w Austrii oraz kolejna degustacja win. Po zwiedzeniu miasteczka przejazd do hotelu. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja z winem i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd do Gumpoldskirchen na krótki spacer po miejscowości w stronę kościoła parafialnego i ulicy Kirchengasse oraz Schrannenplatz. Następnie możliwość spaceru wśród winnic położonych wokół miasteczka i pierwsza degustacja win. Po pobycie w miasteczku przejazd do miasta Eisenstadt, które położone jest w okręgu winiarskim Leithaberg. W Eisenstadt zaplanowany jest spacer po historycznym centrum miejscowości, m.in.: Dom Haydna, Katedra św. Marcina, ulica Hauptstrasse oraz wizyta w zamku rodu Esterhazy. Po wizycie w pałacu druga w tym dniu degustacja win. Powrót do hotelu oraz czas na odświeżenie. Wieczorem obiadokolacja z winem i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najbardziej znanego okręgu winiarskiego w Austrii, jakim jest Dolina Wachau. Rozpoczęcie pobytu w regionie od zwiedzania miasta Krems.  Spacer od bramy miejskiej Steiner Tor do Kościoła Szpitalnego, średniowiecznego pałacu Gozzoburg oraz do kościoła pijarów oraz kościoła św. Wita. Po wizycie w mieście przejazd do wybranej winnicy na pierwszą degustację win. Następnie przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau do Melku, gdzie zaplanowany spacer po miasteczku i terenie opactwa oraz kolejna degustacja win. Powrót przez Dolinę Wachau i postój na spacer w jednej z najbardziej znanych miejscowości doliny – Dürnstein. Wyjazd z Austrii późnym popołudniem i powrót do Polski w godzinach nocnych.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka winiarska do Austrii „Wina Dolnej Austrii” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Przez Burganland do Styrii

Wina Północnych Włoch

Wina Moraw Południowych i Doliny Wachau