Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Widok na wzgórza nad jeziorem Balaton. Wycieczka nad Balaton dla grup.
Fragment pałacu w Keszthely. Wycieczka na Węgry nad Balaton.

Wycieczka nad Balaton dla grup

Wycieczka nad Balaton to propozycja dla grup, które chcą połączyć poznawanie mniej popularnych miejsc położonych na Węgrzech z pobytem nad Jeziorem Balaton. W programie zaplanowano zwiedzanie opactwa w Pannohalma, spacery po miastach Sopron, Kőszeg i Veszprem oraz odkrywanie wybranych miejsc nad Balatonem, jak choćby pałac w Keszthely oraz Półwysep Tihany.

Wycieczkę można polecić zwłaszcza grupom szukającym lokalnych ciekawostek, mniejszych miast i zabytków niekoniecznie z listy najpopularniejszych w odwiedzanym kraju.

Balaton i Zachodnie Węgry
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Słowację na Węgry do miejscowości Pannohalma. Po przyjeździe zwiedzanie terenu opactwa benedyktyńskiego, którego historia sięga przełomu X i XI wieku, a które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do miasta Veszprem na spacer po jego starej części. Przejście przez Wzgórze Zamkowe do Wieży Pożarowej oraz Bramy Bohaterów i dalej do Kolumny św. Trójcy oraz Katedry św. Michała. Po zwiedzaniu czas wolny i następnie przejazd do hotelu na zakwaterowanie oraz obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na Półwysep Tihany do miejscowości Tihany. Po przyjeździe spacer po miejscowości w stronę tarasu widokowego na Balaton oraz  wizyta w kościele Opactwa Benedyktyńskiego. Następnie czas wolny, a po nim przejazd do miasta Keszthely na zwiedzanie barokowego pałacu rodu Festetics oraz spacer deptakiem Setaloutca do Placu Głównego. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim możliwy przejazd do Heviz i wypoczynek na kąpielisku termalnym lub wizyta w wybranym winiarstwie z degustacją win. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Kőszeg na spacer po mieście. Przejście od Zamku Jurisica przez Plac Jurisica do Wieży Bohaterów oraz Kościoła św. Jakuba. Następnie przejazd do Sopron na zwiedzanie miasta. Spacer od Wieży Pożarowej do Rynku z Ratuszem oraz Kozim Kościołem i następnie do Starej Synagogi oraz Placu Urszulanek. Po zwiedzaniu czas wolny i późnym popołudniem wyjazd z miasta. Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka nad Balaton dla grup jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Budapeszt

 Budapeszt i Zakole Dunaju

 Eger i Tokaj