Uroki Szwajcarii
(7 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Gmunden, gdzie spacer promenadą do miasta. Przejazd przez region Salzkammergut do hotelu/penjonatu w okolicach Innsbrucku. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Szwajcarii do St. Gallen i spacer po mieście, m.in.: ulica Marktgasse, Kościół św. Wawrzyńca, Opactwo św. Galla z możliwością zwiedzenia biblioteki kolegiackiej. Następnie przejazd do miasta Rapperswil-Jona i spacer po jego zabytkowej części, m.in.: Rynek z Ratuszem, Zamek, punkt widokowy na Jezioro Zuryskie, Fischmarktplatz. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd przez Przełęcz Grimsel położonej na wysokości ponad 2 100 m.n.p.m. do miejscowości Täsch i następnie pociągiem do Zermatt. Spacer po miasteczku i wyjazd jedną z kolejek linowych na punkt widokowy na Matternhorn. Powrót z postojem na Przełęczy Grimsel. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do Gruyeres i spacer po miejscowości w stronę zamku oraz degustacja sera Gruyeres. Przejazd nad Jezioro Genewskie do Montreux i czas na indywidualny spacer po promenadzie. Przejazd do Berna i spacer po mieście, m.in.: Parlament, Wieża Zegarowa, Dom Einsteina, Katedra Berneńska, Ratusz. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do Alpnachstad lub Kriens i wyjazd kolejką terenową lub gondolową na górę Pilatus na wysokość ponad 2 100 m. n.p.m.. Następnie przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta, m.in.: drewniany most Kappelbrücke, Kapellplatz, Ratusz, Weinmarkt, Kościół Jezuicki. Po zwiedzaniu miasta rejs po Jeziorze Czterech Kantonów (długość i forma rejsu zależna od wyboru grupy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na krótkie zwiedzanie Zurychu, m.in.: Katedra, Kościół Fraumünster, most Rathausbrücke z Ratuszem. Następnie przejazd do Neuhausen am Rheinfall i krótki przy Wodospadach Renu. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

7 dzień

Powrót do Polski w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Podobne wycieczki:

Tyrol