Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Szwajcarii i widok na jezioro oraz górę Pilatus.
Widok na nabrzeże i katedrę Grossmunster w Zurychu. Wycieczka do Szwajcarii dla grup.

Wycieczka do Szwajcarii dla grup

Wycieczka do Szwajcarii dla grup to propozycja pozwalająca poznać koloryt kraju od historycznych miast i miasteczek przez malownicze jeziora po widoki na najwyższe alpejskie szczyty. W programie wyjazdu znajduje się zwiedzanie miast St. Gallen, Berna, Lucerny czy Zurychu oraz alpejskie krajobrazy okolic przełęczy Grimsel, widok na Matterhorn z Zermatt i wjazd kolejką na górę Pilatus. 

Grupom, którym nie przeszkadzają nocne przejazdy możemy zaproponować sześciodniowy wyjazd do Szwajcarii z trzema noclegami w czasie wycieczki – proszę kontakt z biurem.

Uroki Szwajcarii
(7 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Republikę Czeską do Austrii do miejscowości Gmunden. Po przyjeździe spacer promenadą nad Jeziorem Traun w stronę kościoła parafialnego oraz ratusza położonego przy nabrzeżu. Po spacerze dalszy przejazd do hotelu/pensjonatu w okolicach Innsbrucku i po dotarciu na miejsce zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Szwajcarii do miasta St. Gallen. Po przyjeździe spacer po mieście ulicą Marktgasse w stronę Kościoła św. Wawrzyńca i Opactwa św. Galla z możliwością zwiedzenia biblioteki kolegiackiej. Czas wolny po zwiedzaniu i następnie przejazd do miasta Rapperswil-Jona na spacer po jego zabytkowej części. Przejście do Rynku z Ratuszem oraz terenu zamku z punktem widokowym na Jezioro Zuryskie i dalej do placu Fischmarktplatz. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na zakwaterowanie oraz obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd przez położoną na wysokości ponad 2 100 m.n.p.m. Przełęcz Grimsel do doliny rzeki Rodan i dalej do miejscowości Täsch. W niej przejście na pociąg i przejazd do jednej z najbardziej znanych miejscowości alpejskich kraju – do Zermatt. Po przyjeździe spacer po miasteczku i wyjazd jedną z kolejek linowych na punkt widokowy na Matternhorn. Czas wolny, a po nim przejazd z postojem na Przełęczy Grimsel i czasem wolnym na spacer w okolicach jeziora Totensee. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i przejazd do miejscowości Gruyeres. Po przyjeździe spacer po jej historycznym centrum w stronę zamku oraz degustacja produkowanego tu sera Gruyeres. Następnie przejazd nad Jezioro Genewskie do miasta Montreux i czas na indywidualny spacer po promenadzie. Po pobycie w mieście przejazd do Berna na spacer po mieście. Przejście w stronę Parlamentu oraz Wieży Zegarowej i Domu Alberta Einsteina, a także do Katedry Berneńskiej oraz Ratusza. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie i przejazd do miejscowości Alpnachstad lub Kriens. Wyjazd kolejką terenową lub gondolową na górę Pilatus na wysokość ponad 2 100 m. n.p.m. Z jej szczytu rozciągają się malownicze widoki na Alpy oraz Jezioro Czterech Katonów. Następnie przejazd do Lucerny na zwiedzanie miasta. Przejście przez drewniany most Kappelbrücke w stronę Kapellplatz i Ratusza, a dalej do placu Weinmarkt oraz Kościoła Jezuickiego. Po zwiedzaniu czas wolny do dyspozycji grupy, a następnie rejs po Jeziorze Czterech Kantonów (długość i forma rejsu zależna od wyboru grupy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na krótkie zwiedzanie Zurychu. Przejście do Katedry (Grossmünster) oraz Kościoła Fraumünster i dalej na most Rathausbrücke z Ratuszem. Po zwiedzaniu przejazd do Neuhausen am Rheinfall na krótki rejs przy Wodospadach Renu i po nim wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Szwajcarii dla grup to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Tyrol