Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Widok na Zamek Peles w Rumunii. Wycieczka do Siedmiogrodu do Rumunii.
Wielki Rynek w mieście Sibiu. Wycieczka do Siedmiogrodu do Rumunii.

Wycieczka do Rumunii do Siedmiogrodu dla grup

Wycieczka do Rumunii do Siedmiogrodu to propozycja na interesujący wyjazd, podczas którego można poznać najciekawszy i najbardziej popularny wśród turystów region kraju, jakim jest Siedmiogród (Transylwania). W programie wyjazdu znajduje się zwiedzanie takich miast jak Sybin, Braszów, Sighisoara, zamku chłopskiego Rasnov, Zamku Peles oraz przejazd Drogą Transfogarską.

Dla większej wygody można zorganizować nocleg tranzytowy w czasie przejazdu do Rumunii.

Transylwania
(6 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przez Słowację i Węgry.

2 dzień

Przyjazd do Rumunii w region Transylwanii do miasta Alba Iulia i zwiedzanie twierdzy Alba Carolina, m.in.: prawosławna Katedra Koronacyjna, katolicka Katedra św. Michała, Sala Zjednoczenia. Następnie przejazd do Sibiu (Sybin) i spacer po zabytkowym centrum, m.in.: Gruba Wieża, fragment murów miejskich z Wieżą Garncarzy, Sobór Świętej Trójcy, Katedra Ewangelicka, Piata Mare – główny plac miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przy dobrej pogodzie/dostępności drogi przejazd górską Drogą Transfogarską do Jeziora Balea położonego na wysokości ponad 2 000 m*. Przejazd do miejscowości Prejmer i wizyta w miejscowym kościele warownym. Następnie przejazd do Braszowa i spacer po mieście, m.in.: Czarny Kościół, Rynek z ratuszem, uliczka Sforii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

* Droga Transfogaraska jest dostępna od czerwca do października i może być zamknięta ze względu na sytuację pogodową. W takim przypadku (oraz złej pogody) za ten punkt programu zostanie zaproponowane dłuższe zwiedzanie Braszowa.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do miejscowości Sinaia i zwiedzanie Zamku Peles. Przejazd do miejscowości Rasnov i wizyta w miejscowym „zamku chłopskim”. Przejazd do miejscowości Bran i spacer do „Zamku Drakuli”. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sighisoary na spacer po średniowiecznej starówce, m.in.: Wieża Zegarowa, Dom Drakuli, mury obronne, Kryte Schody. Przejazd do miejscowości Turda i wizyta w kopalni soli. Wyjazd do Polski w późnych godzinach popołudniowych.

6 dzień

Powrót do Polski rano lub w godzinach przedpołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Rumunii do Siedmiogrodu jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Transylwania (5 dni)