Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Słowacja - wycieczka dwudniowa.. Widok na jezioro w Szczyrbskim Plesie z Tatrami w tle.
Słowacja - wycieczka dwudniowa ze zwiedzaniem Zamku Spiskiego

Słowacja – wycieczka dwudniowa dla grup

„Słowacja- wycieczka dwudniowa dla grup” to propozycja wyjazdu do północnej części Słowacji i koncentrująca się na jej dwóch regionach: Liptowie i Spiszu. Oba regiony należą do miejsc o dużej atrakcyjności turystycznej, na co wpływa krajobraz Tatr i Niżnych Tatr, kąpieliska termalne oraz zabytki wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Do najciekawszych punktów programów zaliczyć trzeba Demianowską Jaskinię Wolności, Szczyrbskie Pleso z pięknym widokiem na Tatry oraz Lewoczę i Zamek Spiski, które są miejscami z listy UNESCO.

Proponowany program można oczywiście modyfikować i  proponowane miejsca można zamienić na poniższe atrakcje tej części Słowacji: kanion Jánošíkove Diery w Małej Fatrze, Zamek Orawski, wioskę Vlkolinec wpisaną na listę UNESCO, skansen w miejscowości Pribilina, Ścieżkę w Koronach Drzew w Bachledowej Dolinie.

Wycieczkę można także zorganizować jako wyjazd trzydniowy.

Północna Słowacja
(2 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd na Słowację do miejscowości Svätý Kríž i wizyta w tzw. kościele artykularnym. Jest to drewniana świątynia, której wygląd pochodzi z XVIII wieku, a która zaliczana jest do jednych z największych kościołów drewnianych w Europie. Następnie przejazd do Doliny Demianowskiej na zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności. Jest ona najpopularniejszą jaskinią w kraju i może poszczycić się bardzo bogata szatą naciekową zaliczaną do najładniejszych w Europie. Po zwiedzaniu jaskini przejazd do Szczyrbskiego Plesa i spacer wokół jeziora oraz pod skocznie narciarskie. Przejazd do hotelu/pensjonatu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu/pensjonatu i przejazd do Lewoczy na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście od Bramy Koszyckiej obok Kościoła Ducha Świętego do Placu Mistrza Pawła (Rynek) z Ratuszem i Bazyliką św. Jakuba. Po zwiedzaniu miasta i czasie wolnym przejazd do ruin Zamku Spiskiego i indywidualny spacer po obiekcie. Zamek jest jednym z największych obiektów tego typu w Europie i zajmuje powierzchnię ponad czterech hektarów. Po zwiedzaniu przejazd przez Spiskie Podgrodzie ze spacerem przez teren Kapituły Spiskiej, która od XVIII wieku jest centrum Biskupstwa Spiskiego. Następnie przejazd na wybrane przez grupę baseny termalne: Tatralandia lub Bešeňova i pobyt na basenach termalnych. Wyjazd z Tatralandii lub Bešeňovej w późnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Słowacja-wycieczka dwudniowa dla grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Bratysława i Nitra – 2 dni