Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Styrii i Karyntii. Widok na Jezioro Worthera
Wycieczka do Styrii. Widok na Wieżę Zegarową w Grazu

Wycieczka do Styrii i Karyntii

Wycieczka do Styrii i Karyntii to propozycja dla grup, które chcą odkryć rzadziej odwiedzane, ale bardzo ciekawe i malownicze regiony Austrii. Program wyjazdu to mieszanka krajobrazów od pagórkowatej Styrii po alpejskie szczyty w Karyntii, okazja do zwiedzenia stolic obu krajów związkowych oraz czas na degustację styryjskich win.

Styria i Karyntia
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy do Austrii do miasteczka Riegersburg na spacer po terenie miejscowego zamku zbudowanego na imponującej skale. Następnie przejazd do miejscowości St. Anna am Aigen i wizyta w Winotece Styryjskiej z degustacją win oraz możliwością ich zakupu. Po degustacji przejazd Południowostyryjską Drogą Winiarską przez teren zwany „styryjską Toskanią”. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Grazu na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: Wzgórze Zamkowe z wieżą Zegarową, Zamek, Katedra, Mauzoleum, Rynek, Zbrojownia, most na rzece Murze. Po zwiedzaniu miasta przejazd do Klagenfurtu i spacer po historycznym centrum stolicy Karyntii, m.in.: Teatr Miejski, Kościół św. Idziego, Alterplatz z ratuszem, Landhaus, Neuer Platz. Po spacerze przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd w Alpy na przejazd drogą górską Malta Hohalmstrasse do najwyższej w Austrii zapory wodnej położonej na wysokości ponad 1 900 m. n.p.m. Po  przyjeździe spacer po koronie zapory, a w drodze powrotnej postój przy najwyższym w Karyntii wodospadzie Fallbach. Następnie przejazd nad Jezioro Wőrthera na górę Pyramidelkogel i wjazd na wieżę widokową, z której rozciąga się panorama na Alpy – Karawanki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Bad Eisenkappel na zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w kraju – Jaskini Obir. Po zwiedzeniu jaskini wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych lub następnego dnia wycieczki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Styrii i Karyntii to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Salzburg i region Salzkammergut

Tyrol

Przez Burgenland do Styrii – wycieczka winiarska

Bawaria Południowa