Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Alzacji - widok na miasteczko Kayserberg
Domy szachulcowe w Alzacji. Alzacja - wycieczka dla grup.

Wycieczka do Alzacji i Strasburga dla grup

Wycieczka do Alzacji i Strasburga to podróż do malowniczej krainy zabytkowych miasteczek oraz białego wina. Program wycieczki umożliwia spokojne poznanie najciekawszych miejsc i miast regionu, takich jak Strasburg, Colmar, Kayserberg, Riquewihr oraz imponujący zamek Haut-Koenigsburg oraz tereny klasztoru na Górze św. Otylii. 

Alzacja
(6 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Niemcy do hotelu w okolicach Stuttgartu. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych i następnie obiadokolacja oraz nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Francji do Strasburga. Po przyjeździe zwiedzanie zabytkowej części miasta; spacer od Placu Broglie z budynkiem Narodowej Opery Reńskiej do Placu Kleber i Placu Gutenberga oraz do gotyckiej Katedry Marii Panny. Następnie spacer do Pałacu Rohan i Kościoła św. Tomasza oraz do  umocnień obronnych Vaubana i dzielnicy Petite France.  Po zwiedzaniu czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim przejazd na wizytę w Parlamencie Europejskim. Następnie przejazd do hotelu na terenie Francji na zakwaterowanie oraz obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i przejazd do miasta Colmar. Po przyjeździe zwiedzanie zwiedzanie w formie spaceru w stronę budynku muzeum Unterlinden i klasztoru dominikanów, a następnie do gotyckiej Kolegiaty św. Marcina. Następnie przejście do dawnego Domu Celnego i fontanny Lazara Schwendi oraz do malowniczej dzielnicy La Petite Venise (Mała Wenecja). Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim przejazd do Equisheim na spacer po miasteczku z typową dla regionu zabudową szachulcową. Przejście ulicą Rue de Rempart do Kościół św. Piotra i Pawła i następnie do centrum miasteczka z niewielkim zameczkiem Château Saint-Léon IX. Po zwiedzaniu i czasie wolnym zwiedzaniu przejazd do wybranego winiarstwa na degustację win. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i przejazd do zamku Haut-Koenigsburg na zwiedzanie obiektu. Imponujące założenie zamkowe usytuowane jest na szczycie na wysokości ponad 700 metrów i obecnego kształtu nabrało na początku XX wieku. Po zwiedzaniu przejazd do Kayserberg na spacer po miejscowości. Przejście do mostu na rzece Weiss i dalej główna ulicą miasta do Kościoła Św. Krzyża oraz ratusza. Czas wolny, a po nim przejazd do kolejnego malowniczego miasteczka – Riquewihr. Krótki spacer spacer po miasteczku od ratusza miejskiego przez ulicę Rue du General de Gaulle do wieży Dolder i Baszty Złodziei. Czas wolny w miasteczku, a po nim powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Górę św. Otylii (Mont Sainte Odile). Na jej szczycie, na wysokości ponad 700 metrów położony jest klasztor  św. Otylii, z którego rozciągają się widoki na nizinną część Alzacji. Po wizycie w klasztorze wyjazd w drogę powrotną z postojem na spacer w uzdrowisku Baden-Baden (Niemcy). Po zwiedzaniu miasta kontynuacja przejazdu do Polski.

6 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu we wczesnych godzinach porannych lub przedpołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Alzacji i Strasburga jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Paryż

Uroki Belgii