Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Porto - wycieczka dla firm. Widok na kolorowe kamienice w mieście.
Widok na plac z pomnikiem konnym w Porto. Wycieczka dla grup do Porto.

Porto – wycieczka dla firm i grup

Porto – wycieczka do niezwykle ciekawego miasta położonego nad rzeka Duero i słynącego z produkcji wzmacnianego wina, które do dzisiaj leżakuje się w piwnicach znajdujących się w jednej z części miasta. W programie nie zabraknie degustacji wspomnianych win oraz zwiedzania najważniejszych punktów miasta i rejsu po rzece Duero. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest wizyta w mieście Coimbra, które w średniowieczu było stolicą Portugalii.

Porto i Coimbra
(4 dni samolot)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Spotkanie na wybranym lotnisku i wylot do Portugalii. Przylot na lotnisko w Porto i w zależności od godziny przylotu przejazd do centrum miasta na zwiedzanie jego wybranej części lub przejazd do hotelu i czas na odświeżenie. Po krótkim odpoczynku wyjazd lub wyjście na spacer po wybranej części miasta, np. spacer po terenie klasztoru Serra do Pilar z widokiem na miasto, a następnie zejście na nabrzeże dzielnicy Vila Nova de Gaia i wizyta w piwnicach wybranego producenta Porto połączona z degustacją wina. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie Porto w formie spaceru. Rozpoczęcie od Alei Aliantów, która uznawana jest za najbardziej reprezentacyjna ulicę w mieście, a przy której mieści się budynek ratusza (Câmara Municipal do Porto) oraz pomnik portugalskiego króla Piotra IV. Następnie przejście w stronę barokowego Kościoła Kleryków z charakterystyczną 76-metrową wieżą i dalej do budynku Uniwersytetu oraz księgarni Lello z bardzo ciekawym neogotyckim wnętrzem.  Kolejnym punktem na trasie spaceru jest secesyjny dworzec Sao Bento oraz Katedra Se, która jest mieszanką stylu romańskiego i gotyckiego z dodatkiem baroku. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim rejs po rzece Duero. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd do miasta Coimbra, które w średniowieczu było stolicą Portugalii. Po przyjeździe zwiedzanie z formie spaceru od Nowej Katedry do zabudowań uniwersytetu, który jest najważniejszą i najstarszą uczelnią w kraju. Jego częścią jest także barokowa biblioteka uniwersytecka – Biblioteca Joanina, którą można zwiedzić podczas pobytu w mieście. Następnie spacer do romańskiej Starej Katedry (Sé Velha) oraz Placu Comercio i Kościoła Świętego Krzyża. Po zwiedzaniu czas wolny a następnie przejazd do miasteczka Sanghalos na wizytę w podziemnym muzeum połączoną z degustacją win. Powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację w restauracji, po której powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu zależna od godziny wylotu. Propozycją na ten dzień może być np. zwiedzanie stadionu i muzeum FC Porto oraz czas wolny w centrum Porto. Przejazd na lotnisko i przelot do Polski.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Porto – wycieczka dla firm i grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Lizbona 

Malaga i Granada

 Sewilla i Kordoba

Barcelona

Madryt i Toledo

Rzym

Sycylia

Apulia