Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Ołomuńca. Widok na Górny Rynek z kolumną
Wycieczka do Ołomuńca i wizyta w zamku Bouzov

Wycieczka do Ołomuńca

Wycieczka do Ołomuńca i zamku Bouzov to propozycja na ciekawą wycieczkę jednodniową w niskiej cenie. Pierwszym punktem programu jest zwiedzanie zamku Bouzov, do którego przyciągają turystów średniowieczny wygląd oraz ciekawe wnętrza. Drugim punktem wyjazdu jest zwiedzanie Ołomuńca, który może poszczycić się drugą największą strefą zabytkową w Republice Czeskiej.

Proponowany program może być ciekawą ofertą na krótki wyjazd dla organizacji społecznych, uczniów szkół ponadpodstawowych lub wyjazd pracowniczy i firmowy. Jest to także propozycja dla grup konferencyjnych i turystycznych przebywających w Beskidzie Śląskim. Wyjazd można wzbogacić o degustację piw w wybranym browarze restauracyjnym w Ołomuńcu lub okolicy.

Ołomuniec i zamek Bouzov
(1 dzień)

Proponowany program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd do Republiki Czeskiej do miejscowości Bouzov. Po przyjeździe zwiedzanie wnętrz (główna trasa turystyczna) miejscowego zamku będącego dawniej siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Po wizycie w zamku przejazd do Ołomuńca na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez Górny Rynek, na którym wzniesiono ratusz miejski i gdzie znajduje się imponująca kolumna Trójcy Świętej będącą zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanną Neptuna oraz Kolumną Morową do barokowego kościoła św. Michała. Po zwiedzeniu kościoła przejście do Kaplicy Sarkandrowskiej, gdzie podczas tortur zmarł św. Jan Sarkander, a następnie do Katedry św. Wacława będącej głównym kościołem miasta. Wyjazd z Ołomuńca w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Ołomuńca jest jedną z propozycji wycieczek LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Dwudniowa wycieczka na Morawy

 Ołomuniec i Jaskinia Punkvy 

 Piwny Ołomuniec 

Kromierzyż

Wycieczka do Pragi