Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Mikulova na Morawy Południowe - widok na miasto
Wycieczka do Mikulova na Morawy Południowe. Widok na pałac w Lednicy

Wycieczka do Mikulova

Wycieczka do Mikulova na Morawy Południowe to jednodniowy wyjazd do najbardziej popularnej i malowniczej części tego regionu, położonej tuż przy granicy z Austrią. W programie wyjazdu znajduje się spacer po niezwykle klimatycznym Mikulovie, zwiedzanie pałacu w miejscowości Lednice oraz wizyta w miasteczku Valtice. Uzupełnieniem wycieczki może być także degustacja morawskich win w wybranym winiarstwie lub Valtickim Podziemiu, będącym systemem połączonych piwniczek winiarskich.

Wyjazd może być interesującą propozycją na krótki wyjazd firmowy, pracowniczy, dla grup nauczycielskich i organizacji społecznych.

Morawy Południowe – Mikulov
(1 dzień)

Proponowany program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd do Republiki Czeskiej na Morawy Południowe do Mikulova.  Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru. Przejście przez Rynek, którego najciekawszymi obiektami są kolumna Świętej Trójcy oraz Dom u Rycerzy i barokowy grobowiec rodu Dietrichstein, który do okresu II wojny światowej był właścicielem miasta. Następnie przejście na teren zamku Mikulovskiego z możliwością wstępu do ekspozycji winiarskiej z ogromną drewnianą beczką na wino. Jest ona jedną z największych zabytkowych beczek na wino w Europie. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do miejscowości Valtice i możliwość zwiedzenia pałacowej piwnicy winnej lub wizyta w Narodowym Salonie Win prezentującym 100 najlepszych win Republiki Czeskiej. Miasto w przeszłości było siedzibą rodową rodu Lichtenstein, która władała tymi terenami do 1945 r. i pozostawił po sobie unikatowy obszar parkowy zwany „Ogrodem Europy”. Następnie przejazd do miejscowości Lednice i zwiedzanie pałacu będącego letnią siedzibą rodu Lichtenstein. Po zwiedzeniu pałacu krótki spacer w ogrodzie pałacowym, którego dominantą jest wieża w kształcie minaretu. Wyjazd z Lednicy późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Mikulova jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Dwudniowa wycieczka na Morawy  

Morawy Południowe – Znojmo

Wina okolic Mikulova

Minibrowary Południowych Moraw 

 Morawy i Dolina Wachau

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech