Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Morawski Kras z wizytą w Jaskini Punkvy
Wycieczka Morawski Kras i Ołomuniec. Widok na katedrę w Ołomuńcu

Wycieczka Morawski Kras i Ołomuniec

Wycieczka Morawski Kras i Ołomuniec to jednodniowy wyjazd łączący w sobie zwiedzanie jednych z najciekawszych miejsc na Morawach. Pierwszym z nich jest teren największego obszaru krasowego w Republice Czeskiej oraz jego najbardziej znana i spektakularna jaskinia: Jaskinia Punkvy. Drugim punktem wycieczki jest pobyt w Ołomuńcu, który posiada druga największa strefę zabytkową na terenie Republiki Czeskiej.

Wycieczka jest interesująca propozycją na spokojny jednodniowy wyjazd dla organizacji społecznych, parafii a także grup szkolnych, nauczycieli oraz wycieczek pracowniczych.

Jaskinia Punkvy i Ołomuniec
(1 dzień)

Proponowany program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd na teren Republiki Czeskiej w stronę Morawskiego Krasu. Przyjazd na wybrany parking w okolicach jaskini (Skalny Młyn lub Parking u Macochy) i przejazd pociągiem ekologicznym lub kolejką gondolową do jaskini. Następnie zwiedzanie Jaskini Punkvy w formie spaceru oraz rejsu po podziemnej rzeczce Punkvie. Po wizycie w jaskini przejazd do Ołomuńca  i zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez Górny Rynek z ratuszem miejskim oraz imponującą kolumną Trójcy Świętej będącą zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanna Neptuna oraz Kolumną Morową do barokowego kościoła św. Michała. Następnie przejście do Kaplicy Sarkandrowskiej (miejsce, gdzie podczas tortur zmarł św. Jan Sarkander) i katedry św. Wacława, będącej najważniejszym kościołem miasta. Wyjazd z Ołomuńca w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka Morawski Kras i Ołomuniec jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Zamek Bouzov i Ołomuniec 

Wycieczka dwudniowa na Morawy

 Morawy Południowe  –  Mikulov i okolice 

 Piwny Ołomuniec 

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech