Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Drezna i Saksonii. Widok na kościół Marii Panny w Dreźnie.
Twierdza Koenigstein w Saksonii. Saksonia - wycieczka dla grup.

Wycieczka do Drezna i Saksonii

Wycieczka do Drezna i Saksonii to wyjazd do położonego przy granicy z Polską malowniczego regionu Niemiec. Program wyjazdu obejmuje także zwiedzanie mniejszych saksońskich miast, takich jak Budziszyn (Bautzen) i Miśnia (Meißen) oraz potężnej twierdzy Kőnigstein i malowniczej formacji skalnej Bastei.

Wycieczkę zorganizować można zarówno jako wyjazd dla grup pracowniczych, organizacji społecznych oraz wycieczkę szkolną dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Saksonia
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Niemiec do Budziszyna (Bautzen) . Po przyjeździe zwiedzanie miasta trasą od Bogatej Wieży (Reichenturm) w stronę Rynku z Ratuszem (Hauptmarkt) i dalej dalej do dwuwyznaniowej katedry św. Piotra, która służy zarówno katolikom i luteranom. Następnie dalszy spacer do Brama Mateusza i Zamku Ortenburg oraz do Kościoła św. Michała i Wieży Wodnej. Po spacerze czas wolny i następnie przejazd do Miśni. Po przyjeździe zwiedzanie miasta od terenu zamku biskupiego Albrechtsburg z katedrą św. Jana i św. Donatana do Rynku z Ratuszem i Kościołem Marii Panny. Po zwiedzaniu przerwa i następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i przejazd do Drezna na zwiedzanie miasta. Przejście Tarasami Brühla obok muzeum sztuki Albertina i Akademii Sztuk Pięknych do Katedry Świętej Trójcy, a następnie wzdłuż obrazu „Orszak Książęcy” (Fűrstenzug) do Nowego Rynku (Neumarkt) z majestatycznym Kościołem Marii Panny. Czas wolny do dyspozycji grupy i następnie spacer w stronę Placu Teatralnego i Opera Sampera oraz do Pałacu Taschenberg i Zwingeru – możliwość wejścia na wybrana ekspozycję. Następnie spacer przez Most Augusta do pomnika „Złoty Jeździec” (Goldener Reiter) przedstawiającego Augusta II Mocnego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Kőnigstein na zwiedzanie Twierdzy Königstein. Jej obszar położony jest na skale o wysokości 250 metrów i składa się na nią zespół 50 budynków, a z murów obronnych rozciągają się malownicze widoki na Łabę i Góry Połabskie. Po zwiedzaniu twierdzy przejazd do formacji skalnej z punktem widokowym Bastai, który jest jednym z najbardziej znanych miejsc Szwajcarii Saksońskiej. Wyjazd z Bastai w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualna ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Drezna i Saksonii jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Berlin i Poczdam

Bawaria Południowa

Niemcy Środkowe

Frankonia i Karlove Vary