Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Dolina Wachau wycieczka. Widok z lotu ptaka na miasteczko Durnstein nad Dunajem
Dolina Wachau wycieczka dwudniowa. Klasztor w Melku widziany z centrum miasta

Dolina Wachau – wycieczka dwudniowa

Dolina Wachau to wycieczka dla wszystkich miłośników malowniczych krajobrazów, kameralnych zabytkowych miasteczek oraz dobrego wina. To także okazja do zwiedzenia zarówno najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji doliny oraz mniejszych miejscowości regionu, które także zasługują na poznanie. Dopełnieniem programu jest propozycja rejsu po Dunaju, podczas którego najpełniej można docenić urok doliny oraz degustacja miejscowych win. 

Wycieczka „Dolina Wachau” jest niebanalną propozycją na krótki wyjazd firmowy lub pracowniczy, wycieczkę dla nauczycieli i organizacji społecznych. 

Dolina Wachau
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Krems na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście od jedynej zachowanej bramy miejskiej Steiner Tor przez główną ulicę handlową miasta do średniowiecznego pałacu miejskiego Gozzoburg. Dalej spacer do gotyckiego kościoła pijarów zwanego „Katedrą Wachau” oraz barokowego kościoła św. Wita. Po zwiedzeniu miasta rejs statkiem wycieczkowym na trasie Krems – Spitz, a następnie dalszy przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau do Melku. Po przyjeździe krótki spacer po miasteczku oraz zwiedzanie Opactwa Benedyktynów i obiadokolacja. Po posiłku powrót przez Dolinę Wachau i przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Doliny Wachau do Stein na spacer po miasteczku. Przejście od bramy miejskiej Kremser Tor do Placu Minorytów i dalej ulicą Steiner Landstraße do Kościoła św. Mikołaja. Po spacerze przejazd do wybranego winiarstwa lub winoteki na degustację win. Po degustacji przejazd do Weiβenkirchen i spacer po miasteczku w stronę kościoła warownego. Następnie wizyta w Dürnstein na spacer po miejscowości od bramy miejskiej Kremser Tor, przez Opactwo Augustianów do Zamku Dürnstein. Po pobycie w miasteczku przejazd do Furth bei Göttweig i spacer po terenie Opactwa Benedyktynów. Wyjazd z Austrii późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Dolina Wachau – wycieczka dwudniowa” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wiedeń i Dolina Wachau

Czeski Krumlov i Dolina Wachau

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Morawy Południowe i Dolina Wachau

Wina okolic Wiednia i Doliny Wachau