Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczki do Czech. Widok na zamek w Czeskim Krumlovie

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Wycieczka do Czeskiego Krumlova to podróż przez miasta i miasteczka Południowych Czech wraz z ich zamkami, której kulminacją jest pobyt w niezwykłym Czeskim Krumlovie. W programie wycieczki znajdują się spacery po takich miastach jak Telč i Jindřichuv Hradec, Czeskie Budziejowice, Třebič  i oczywiście Czeski Krumlov. Nie zabraknie także zwiedzania zamków znajdujący na trasie wyjazdu.

Czechy Południowe i Czeski Krumlov
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez teren Republiki Czeskiej  do miasteczka Telč. Po przyjeździe zwiedzanie zabytkowej części miasta w formie spaceru, m.in.: Dolna Brama a następnie spacer po dziedzińcach zamku oraz teren wokół Kościoła świętego Jakuba. Dalej przejście przez rynek z renesansowymi kamienicami w stronę Kolumny Morowej oraz Górnej Bramy. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do miasta Jindřichuv Hradec na spacer po jego historycznej części. Na trasie zwiedzania Kościół Wniebowzięcia Marii Panny ze znajdującym się przy nim 15 południkiem, Brama Nezarecka, Plac Pokoju. Następnie przejście przez dziedzińce zamkowe z możliwością wejścia do zamku na zwiedzanie wybrana trasą. Po pobycie w mieście przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i następnie przejazd do Czeskiego Krumlova na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Pobyt w mieście rozpocznie spacer po ogrodach zamkowych, którego kontynuacją będzie przejście przez dziedzińce zamkowe oraz zwiedzanie zamku główną trasą zwiedzania.  Następnie przejście przez dzielnicę Latran do mostu nad Wełtawą i dalej do Placu Zgody – rynku z renesansowym ratuszem i kolumną maryjną. Zwiedzanie miasta kończy wizyta w  kościele św. Wita oraz w niewielkim Ogrodzie Seminarium z widokiem na zamek. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Czeskich Budziejowic. Krótki spacer po najważniejszych miejscach miasta, m.in.: Plac Przemysła Ottokara (rynek) z ratuszem miejskim, Katedra św. Mikołaja z Czarną Wieżą, Kramy Mięsne, Biała Wieża oraz Plac Pijarów. Po pobycie w Czeskich Budziejowicach powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Hluboka nad Wełtawą na zwiedzanie zamku zwanego ze względu na swoją architekturę „Czeskim Windsorem”. Następnie przejazd do Třebiča na zwiedzanie Bazyliki św. Prokopa. Romańsko-gotycka świątynia jest obiektem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd z Třebiča w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Czeskiego Krumlova jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Czeski Krumlov i Dolina Wachau 

Piwnym szlakiem do Czeskiego Krumlova

Bawaria Północna i Czeski Krumlov

Dwudniowa wycieczka na Morawy

Wycieczka do Pragi