Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Widok na Rovinj. Chorwacja - wycieczka szkolna.
Półwysep Istria - wycieczka dla grup. Widok na amfiteatr rzymski w mieście Pula.

Półwysep Istria – wycieczka dla grup

„Półwysep Istria – wycieczka dla grup” to propozycja wyjazdu do Chorwacji koncentrującego się na terenach położonego na północy kraju półwyspu. Proponowany program łączy w sobie elementy wypoczynku oraz zwiedzania najważniejszych miast Istrii: Puli, Rovinja i Poreču. Dodatkową atrakcja programu może być także zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w Europie, jaką jest Jaskinia Postojna w Słowenii.

Wyjazd można wydłużyć zgodnie z oczekiwaniem grupy i przeznaczyć więcej czasu na wypoczynek nad Adriatykiem. Wycieczka jest ciekawą propozycją na wyjazd pracowniczy, wycieczkę dla organizacji społecznych i instytucji oraz jako wycieczka szkolna dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Półwysep Istria
(6 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przez Republikę Czeską, Austrię i Słowenię lub Słowację i Węgry w stronę Chorwacji.

2 dzień

Przyjazd do Chorwacji i dalsza podróż do hotelu położonego w okolicach Puli na wybrzeżu Adriatyku. Przyjazd na miejsce około południa i zakwaterowanie około godziny 13.00/14.00. Po zakwaterowaniu czas wolny na indywidualny wypoczynek, a wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd do Rovinju na zwiedzanie miasta. Spacer od Placu Marszałka Tito z dawną bramą miejską „Łuk Balbi” przez wąskie uliczki miasta na wzgórze z Katedrą św. Eufemii. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim przejazd do Poreču. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru przez plac Trg Slobode i dalej ulicą Decumanus do Bazyliki Eufrazjana. Czas wolny i następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wyjazd do Puli na zwiedzanie miasta. Przejście do rzymskiego amfiteatru z II wieku (możliwość wstępu) oraz Placu Portarata z pozostałościami dawnej rzymskiej bramy „Łuk Sergiusza”. Następnie spacer w stronę Forum – głównego placu starożytnej i średniowiecznej Puli, gdzie znajduje się kolejny zabytek z okresu rzymskiego – Świątynia Augusta. Ostatnim punktem spaceru jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim powrót do hotelu i popołudnie na wypoczynek we własnym zakresie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wypoczynek we własnym zakresie do godzin popołudniowych lub przejazd do Słowenii i zwiedzanie Jaskini Postojnej. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych.

6 dzień

Przyjazd do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach porannych lub południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualna ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Podobne wycieczki:

Dalmacja Środkowa