Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Budapeszt i Zakole Dunaju dla grup
Wycieczka Budapeszt i Zakole Dunaju

Wycieczka „Budapeszt i Zakole Dunaju” dla grup

Wycieczka „Budapeszt i Zakole Dunaju” to propozycja na ciekawą wycieczkę grupową łączącą zwiedzanie najważniejszych miejscowości znajdujących się w Zakolu Dunaju z pobytem w Budapeszcie. W programie pierwszego dnia wyjazdu znajdują się wizyty w Esztergomie, na twierdzy w Wyszehradzie oraz w Szentedre. Dwa kolejne dni to zwiedzanie najważniejszych miejsc i zabytków Budapesztu. Wycieczkę można wzbogacić o „Kolację węgierską” oraz wieczorny rejs statkiem po Dunaju.
 

Budapeszt i Zakole Dunaju

(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez teren Słowacji na Węgry do Esztergomu. Po przyjeździe zwiedzanie Bazyliki, która jest największym kościołem katolickim na Węgrzech oraz terenu położonego w jej sąsiedztwie. Następnie przejazd do Wyszehradu na indywidualne zwiedzanie twierdzy, z której roztacza się panorama Zakola Dunaju. Po pobycie w twierdzy wyszehradzkiej przejazd do barokowego miasteczka Szentedre na spacer po jego historycznym centrum. Po spacerze przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu oraz obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie Budapesztu. Rozpoczęcie zwiedzania od Wzgórza Zamkowego i spacer w stronę Pałacu Sandor (Pałac Prezydencki) oraz kolejki terenowej Siklo i Zamku Budańskiego. Następnie spacer w stronę Baszt Rybackich oraz Kościoła Macieja i dalej do Bramy Wiedeńskiej, Placu Kapistrana z Wieżą po Kościele Marii Magdaleny. Po czasie wolnym przejazd na Górę Gelerta na spacer wokół cytadeli do punktu widokowego na miasto. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Wieczorem istnieje możliwość zorganizowania kolacji z muzyką i winem lub rejsu po Dunaju – za dodatkową opłatą.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i kontynuacja zwiedzania Budapesztu. Spacer od Placu Kossutha z imponującym budynkiem Parlamentu przez Plac Wolności do Bazyliki św. Stefana.  Następnie przejście przez Plac Elżbiety w stronę ulicy Vaci, która jest główną ulicą handlową miasta. Po czasie wolnym przejazd na Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i spacer do dziedzińca Zamku Vajdahunyad. Wyjazd z Budapesztu w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Budapeszt i Zakole Dunaju” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Budapeszt

 Balaton i Zachodnie Węgry

 Eger i Tokaj