Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wiedeń - wycieczka trzydniowa dla grup. Widok na zabytki w centrum miasta

Wiedeń – wycieczka trzydniowa dla grup

Wiedeń – wycieczka trzydniowa to oferta dla grup chcących dokładniej poznać stolicę Austrii oraz poczuć jej atmosferę. Proponowany program zawiera zwiedzanie miejsc, które są zarówno najważniejszymi atrakcjami i zabytkami miasta oraz te, które również są ciekawe, ale mniej znane i niekiedy pomijane w programach. Wycieczkę można uzupełnić także o wizyty w wybranych przez grupę muzeach i obiektach.

Wiedeń
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Wiednia. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru trasą od Parku Miejskiego z pomnikiem Straussa w stronę Pałacu Koburskiego oraz dalej do Kościoła Jezuickiego oraz Kościoła Maria Am Gestade. Czas wolny, a po nim przejazd pod dom Hundertwassera, a następnie przejazd przez Wiedeńskie Miasto Międzynarodowe (możliwość wyjazdu na taras widokowy na Wieży Dunajskiej) do Klosterneuburgu na spacer po zewnętrznej części miejscowego klasztoru. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie Wiednia. Spotkanie z przewodnikiem wiedeńskim i przejście od Placu Marii Teresy przez obszar Hofburgu – zimowa rezydencja Habsburgów, w stronę kościoła Augustianów i Opery Wiedeńskiej. Dalej spacer po m.in. ulicy handlowej Kohlmarkt i Graben do katedry św. Szczepana. Przerwa do dyspozycji grupy i następnie kontynuacja spaceru po centrum miasta. Przejście przez plac Hohermarkt do Placu Żydowskiego i dalej przez plac Am Hof i Freyung do Teatru Dworskiego i budynku Nowego Ratusza. Po zwiedzaniu przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się widok na miasto i z którego Jan III Sobieski rozpoczął Odsiecz Wiedeńską. Powrót do hotelu, czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację w dzielnicy winiarzy Grinzing. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i kontynuacja zwiedzania Wiednia. Przejazd do pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji Habsburgów na spacer po ogrodach i zwiedzanie wnętrza pałacu trasą cesarską (Imperial Tour) obejmująca 22 komnaty. Po zwiedzaniu przejazd do centrum miasta i spacer od pałacu Belvedere do Pomnika Żołnierza Radzieckiego oraz Placu Karola z kościołem Karola i filharmonią. Następnie czas wolny i po nim wyjazd z miasta w godzinach popołudniowych. Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Wiedeń – wycieczka trzydniowa dla grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wiedeń i Dolina Wachau

Wiedeń na weekend

Wyjazd motywacyjny do Austrii

Piwny Wiedeń

Rzym – wycieczka autokarowa

Wycieczka do Pragi