Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka jeziora alpejskie i Salzburg. Widok na Berchtesgaden i Aply w tle

Jeziora alpejskie i Salzburg – wycieczka do Austrii i Alp Bawarskich 

Jeziora alpejskie i Salzburg to wycieczka dla wszystkich miłośników alpejskich jezior, malowniczych miejscowości oraz górskich krajobrazów Austrii oraz Alp Bawarskich. Ten czterodniowy wyjazd to okazja na poznanie okolic pięciu alpejskich jezior, spacery po tak malowniczych miastach i miasteczkach jak Salzburg, Hallstatt, Gmunden oraz St. Wolfgang. Dodatkową atrakcją jest także pobyt w części Alp Bawarskich położonych wokół Berchtesgaden.

Salzburg i Alpy Bawarskie
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Czechy do Austrii do miasta Gmunden. Po przyjeździe spacer promenadą do centrum miasta z kościołem parafialnym oraz ratuszem położonym nad brzegami Jeziora Traun. Następnie przejazd do Mondsee na krótki spacer po miejscowości do kościoła parafialnego lub rejs statkiem po Jeziorze Mond. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu/pensjonatu okolicach Salzburga/regionie Salzkammergut. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do centrum Salzburga na zwiedzanie miasta w formie spaceru m.in.: barokowa Katedra, główna ulica handlowa miasta Getreidegasse z domem rodzinnym Mozarta, Plac Rezydencji, wyjazd na twierdzę Hohensalzburg i spacer po dziedzińcach, pałac Mirabell z ogrodem oraz Dom Festiwalowy. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie regionu Salzkammergut. Przyjazd do St. Gilgen i wyjazd kolejką na szczyt Zwőlferhorn (1522 m), z którego roztacza się panorama na Alpy Salzburskie. Następnie przejazd do St. Wolfgang na spacer po miejscowości w stronę średniowiecznego kościoła pielgrzymkowego. Następnie przejazd do Hallstattu na spacer po miejscowości. Przejście wzdłuż głównej ulicy miasta do rynku oraz kaplicy czaszek. Powrót do hotelu/pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Niemiec w Alpy Bawarskie położone w okolicach Berchtesgaden. W zależności od wyboru grupy możliwość przejazdu drogą widokową Rossfeld lub wyjazd na szczyt Kehlstein 1834 m.n.p.m. („Orle Gniazdo”). Przy złej pogodzie można zaproponować spacer po Berchtesgaden. Następnie przejazd nad jezioro Königsee i rejs do kościoła św. Bartłomieja. Po rejsie wyjazd w drogę powrotną do Polski i powrót do kraju do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych lub następnego dnia wycieczki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Jeziora alpejskie i Salzburg” to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Salzburg i Salzkammergut

Salzburg i Monachium

Wycieczka do Bawarii

Tyrol

Styria i Karyntia