Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka "Alpy austriackie" - widok na południową ścianę Dachsteinu
Alpy austriackie - wycieczka dla grup. Widok na katedrę w Salzburgu i twierdzę w tle

Wycieczka „Alpy austriackie” z wyjazdem na Dachstein

Wycieczka w Alpy austriackie to propozycja dla wszystkich miłośników górskich krajobrazów i potkań z alpejską przyrodą. Rejs po Jeziorze Mond, wyjazdy kolejkami górskimi na Untersberg i Dachstein a do tego spacer wąwozem Lammer oraz wizyta w spektakularnej jaskini Eisriesenwelt sprawią, że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Salzburg i Dachstein
(4 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Czechy do Austrii do miasta Gmunden. Po przyjeździe spacer promenadą do centrum miasta z kościołem parafialnym oraz ratuszem położonym nad brzegami Jeziora Traun. Następnie przejazd do Mondsee na krótki spacer po miejscowości do kościoła parafialnego lub rejs statkiem po Jeziorze Mond. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu/pensjonatu okolicach Salzburga/regionie Salzkammergut. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Gartenau i wjazd koleją linową na górę Untersberg (1 972 m), z której rozciąga się  panorama na Salzburg oraz Alpy Bawarskie i Salzburskie. Następnie przejazd do centrum Salzburga na zwiedzanie miasta w formie spaceru m.in.: barokowa Katedra, główna ulica handlowa miasta Getreidegasse z domem rodzinnym Mozarta, Plac Rezydencji, wyjazd na twierdzę Hohensalzburg i spacer po dziedzińcach, pałac Mirabell z ogrodem oraz Dom Festiwalowy. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

* Opcjonalnie w tym dniu, zamiast wyjazdu na Untersberg i zwiedzania Salzburga, można dokonać zmiany na przejazd widokową Drogą Wysokoalpejską Groβglockner przez Park Narodowy Wysokie Taury. 

3 dzień

Śniadanie, wyjazd do Ramsau am Dachstein i wjazd koleją linową na szczyt Hunerkogel (2 700 m) w Masywie Dachsteinu (przewyższenie 998 m). Na szczycie możliwość wizyty w Pałacu Lodowym, przejście po metalowym moście zawieszonym nad 400 metrową przepaścią oraz spacer po lodowcu. Następnie zjazd do dolnej stacji kolejki i przejazd do Oberscheffau na spacer wąwozem Lammer. Po spacerze powrót do hotelu/pensjonatu, na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Werfen na zwiedzanie jaskini lodowej Eisriesenwelt. Wyjazd z Werfen we wczesnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Alpy austriackie” to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Salzburg i Salzkammergut

Tyrol

Bawaria Południowa

Wyjazd motywacyjny do Austrii