Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wiedeń i Dolina Wachau - wycieczka. Widok na pałac Schoenbrunn i ogród
Wiedeń i Dolina Wachau - wycieczka trzydniowa. Widok na miasteczko Durnstein z niebieską wieżą kościelną

Wiedeń i Dolina Wachau – wycieczka trzydniowa

Wiedeń i Dolina Wachau to wycieczka oferująca spokojne zwiedzanie najważniejszych zabytków Wiednia oraz pobyt w malowniczej Dolinie Wachau. To własnie tam zaplanowane jest zwiedzanie opactwa w Melku oraz spacery po Krems i Dürnstein.

Jest to idealna propozycja dla wszystkich grup chcących poznać nie tylko Wiedeń, ale także jeden z malowniczych austriackich regionów, jakim jest Dolina Wachau.

Grupom chcącym skoncentrować się na dłuższym pobycie w stolicy Austrii polecamy trzydniową wycieczkę do Wiednia.

Wiedeń i Dolina Wachau
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Wiednia i po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania, m.in.: Plac Marii Teresy, Parlament, Nowy Ratusz, Plac Żydowski, Plac św. Szczepana. Po przerwie kontynuacja zwiedzania z przewodnikiem wiedeńskim, m.in.: Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów, kościół Augustianów, Opera, ulice handlowe Kärtner i Graben, katedra św. Szczepana, Plac Żydowski. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji i następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i kontynuacja zwiedzania Wiednia, m.in.: Belweder, Pomnik Żołnierza Radzieckiego, Plac Karola z kościołem Karola i filharmonią. Następnie przejazd do pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji Habsburgów na krótki spacer po ogrodach i zwiedzanie wnętrz. Po wizycie w pałacu Schönbrunn  przejazd przez Grinzing na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się widok na miasto. Przejazd do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na kolację do restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Krems na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: kościół pijarów, kościół św. Wita, brama miejska Steiner Tor, Gozzoburg. Przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau do Melku, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz czas wolny. Powrót przez Dolinę Wachau z postojem w miasteczku Dürnstein. Spacer po miasteczku od bramy miejskiej Kremser Tor, przez Opactwo Augustianów do Zamku Dürnstein. Wyjazd z miasteczka późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Wiedeń i Dolina Wachau – wycieczka trzydniowa” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Dwa dni w Dolinie Wachau

Wiedeń na weekend

Austriacki winiarsko piwny mix

Wyjazd motywacyjny do Austrii

Wycieczka Praga i Karlove Vary