Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka Czechy Austria ze zwiedzaniem Ołomuńca
Wycieczka Czechy Austria dla grup. Widok na opactwo w Melku

Wycieczka Czechy – Austria

Wycieczka Czechy-Austria to propozycja łącząca w sobie zwiedzanie najciekawszych miejsc Moraw oraz najpopularniejszych miasteczek usytuowanych w przełomowej dolinie Dunaju – Dolinie Wachau. W programie znajduje się spacer po Ołomuńcu, Mikulovie, Znojmie, Krems i  Dürnstein. Dodatkowymi atrakcjami są także wizyta w Jaskini Punkvy oraz zwiedzanie klasztoru w Melku.

!!Wycieczkę można zorganizować także w opcji czterodniowej spędzając dodatkowy dzień na Morawach lub w Dolinie Wachau!!

Morawy i Dolina Wachau
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd na teren Republiki Czeskiej do Ołomuńca  i zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście od katedry św. Wacława, będącej najważniejszym kościołem miasta, przez Pałac Biskupów Ołomunieckich do Kaplicy Sarkandrowskiej (miejsce, gdzie podczas tortur zmarł św. Jan Sarkander). Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanną Neptuna oraz Kolumną Morową do głównego placu miasta jakim jest Górny Rynek. Na nim znajduje się Ratusz miejski oraz kolumna Trójcy Świętej będąca zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu miasta i czasie wolnym przejazd w stronę Morawskiego Krasu. Przyjazd na wybrany parking w okolicach jaskini (Skalny Młyn lub Parking u Macochy) i przejazd pociągiem ekologicznym lub kolejką gondolową do jaskini. Następnie zwiedzanie Jaskini Punkvy w formie spaceru oraz rejsu po podziemnej rzeczce Punkvie. Po wizycie w jaskini przejazd do hotelu w okolicach Brna lub Mikulova. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i przejazd do Austrii do Krems na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: kościół pijarów, kościół św. Wita, brama miejska Steiner Tor, średniowieczny pałac miejski Gozzoburg. Po zakończeniu spaceru przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau otoczonej wzgórzami z tarasowymi uprawami winogron oraz sadami morelowymi. Przyjazd do Melku, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, indywidualny spacer po miasteczku oraz czas wolny. Następnie powrót przez Dolinę Wachau i postój w Dürnstein. Spacer po miasteczku od bramy miejskiej Kremser Tor, przez Opactwo Augustianów do Zamku Dürnstein. Wyjazd z miasteczka późnym popołudniem i powrót do hotelu. Po przyjeździe do hotelu obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Mikulova. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru, m.in.: Rynek z kolumną Świetej Trójcy, Domem u Rycerzy i grobowcem rodu Dietrichstein. Następnie przejście na teren zamku Mikulovskiego z możliwością wstępu do ekspozycji winiarskiej z ogromną drewnianą beczką na wino. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do Znojma. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru, m.in.: Brama Praska Kościół św. Michała, Górny Rynek oraz tereny zamku z Rotundą św. Katarzyny. Następnie przejście do Kościoła św. Mikołaja i Kaplicy św. Wacława oraz do Placu Masaryka – znojemski rynek. Kolejnym punktem programu może być wizyta w Znojemskim Podziemiu lub przejazd do Klasztoru Louka na zwiedzanie obiektu. Wyjazd ze Znojma późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka Czechy-Austria jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Weekend na Morawach Południowych i w Dolinie Wachau 

Weekend w Dolinie Wachau

Czeski Krumlov i Dolina Wachau

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Dwudniowa wycieczka na Morawy

Wina Moraw Południowych i Doliny Wachau

Wycieczka do Pragi