Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Transylwania - wycieczka dla grup ze zwiedzaniem widocznego zamku Bran zwanego Zamkiem Drakuli.
Widok na Jezioro Balea w Rumunii.

Transylwania – wycieczka dla grup

Transylwania – wycieczka dla grup, które chcą poznać najważniejsze miejsca tego niezwykle ciekawego regionu, który do dzisiaj jest mieszanką kultury rumuńskiej, niemieckiej i węgierskiej. Jedną z największych atrakcji wyjazdu jest możliwość przejazdu górką Drogą Transfogarską na wysokość ponad 2000 metrów. Proponowany wyjazd jest najkorzystniejsza opcją cenową na poznanie regionu a program dobrze sprawdza się jako propozycja na ciekawą wycieczkę dla grup osób dorosłych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Transylwania

(5 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach wieczornych i przejazd przez Słowację i Węgry w stronę granicy rumuńskiej.

2 dzień

Przyjazd do Rumunii i dalsza podróż do regionu Transylwanii do miasta Alba Iulia. Po przyjeździe zwiedzanie osiemnastowiecznej twierdzy Alba Carolina, która jest jednym z największych i najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Europie. Spacer do prawosławnej Katedry Koronacyjnej oraz katolickiej Katedra św. Michała i dalej w stronę Sali Zjednoczenia, pomnika konnego Michała Walecznego i Trzeciej Bramy. Po spacerze czas wolny i następnie przejazd do miasta Sibiu (Sybin). Po przyjeździe spacer po zabytkowym centrum od Grubej Wieży z fragmentem murów miejskich i Wieżą Garncarzy do Soboru Świętej Trójcy. Następnie przejście do Katedry Ewangelickiej (Kościół Marii Panny) oraz Piata Mică (Mały Rynek) z Mostem Kłamców. Zakończenie spaceru na Piata Mare (Wielki Rynek) – główny plac miasta, przy którym znajdują się ratusz miejski i Muzeum Brukhentala. Po spacerze czas wolny, a po nim przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Gór Fogaraskich. Przy dobrej pogodzie i dostępności drogi przejazd górską Drogą Transfogarską do Jeziora Balea położonego na wysokości ponad 2 000 m*. Bardzo często określana jest jako „najpiękniejsza droga w Europie” i zbudowana została w latach 70. XX wieku na polecenie Nicolae Ceaușescu. W przypadku niepogody lub zamknięcia drogi bezpośredni przejazd do miejscowości Prejmer i wizyta w miejscowym kościele warownym, który należy do najbardziej znanych tego typu obiektów w Transylwanii i jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Następnie, w zastępstwie za Drogę Transfogarską, przejazd do miasta Brașov (Braszów) i spacer po jego historycznej części. Przejście w stronę Rynku (Piata Sfatului) z Ratuszem oraz przez najwęższą uliczkę w mieście Strada Sfori do bramy miejskiej Poarta Schei i dalej do gotyckiego Czarnego Kościoła. Po zwiedzaniu czas wolny i po nim przejazd do miejscowości Bran i spacer pod „Zamek Drakuli”. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

* Droga Transfogaraska jest dostępna od czerwca do października i może być zamknięta ze względu na sytuację pogodową. W takim przypadku (oraz złej pogody) za ten punkt programu zostanie zaproponowany spacer po mieście Braszow.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miasta Sighisoara. Po przyjeździe spacer po średniowiecznej starówce od Placu Hermana Obertha do Wieży Zegarowej i Domu Vlada Drakuli, a następnie wzdłuż murów obronnych z basztami do Krytych Schodów prowadzących do gotyckiego Kościoła na Wzgórzu. Po zwiedzaniu czas wolny, a po nim przejazd do miejscowości Turda na zwiedzanie miejscowej kopalni soli. Wyjazd z Turdy po wizycie w kopalni w późnych godzinach popołudniowych i przejazd do Polski.

5 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu rano lub w godzinach przedpołudniowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Transylwania – wycieczka dla grup jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Transylwania (6 dni)