Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wyjazd winiarski do Austrii i degustacja win
Wyjazd winiarski do Austrii, widok na winnicę w

Wyjazd winiarski do Austrii – wycieczka winiarska do Styrii

Trzydniowy wyjazd winiarski do Austrii koncentrujący się na kraju związkowym Styria, który znajduje się jeszcze poza najpopularniejszymi szlakami wycieczek polskich turystów. Program wycieczki udowodni, że warto to zmienić: spektakularnie położony zamek Riegersburg, baseny termalne oraz malownicze krajobrazy (południowa część regionu nazywana jest często „austriacką Toskanią” lub „styryjską Toskanią”) to obok degustacji miejscowych win niewątpliwe atrakcje tego wyjazdu.

Przez Burgenland do Styrii
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Republikę Czeską lub Słowację do Austrii w okolice Jeziora Nezyderskiego do miasta Eisenstadt , które położone jest w regionie winiarskim Burgenland. Po przyjeździe spacer po malowniczej miejscowości ulicą Hauptsrasse w stronę Katedry św. Marcina oraz Domu Haydna. Następnie zaplanowana jest wizyta w zamku rodu Esterhazy, a po zwiedzaniu pałacu pierwsza degustacja win. Po degustacji przejazd do hotelu w Styrii, zakwaterowanie oraz obiadokolacja z winem i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wyjazd na trasę Południowostyryjskiej Drogi Winnej biegnącej pagórkowatymi terenami na pograniczu austriacko-słoweńskim zwanymi „styryjską Toskanią”. W programie tego dnia dwie degustacje w wybranych winnicach lub winotekach oraz spacer wśród winnic rozłożonych na styryjskich wzgórzach. Następnie jednodaniowy obiad i przejazd do Bad Gleichenberg lub Loipersdorf na pobyt na basenach termalnych. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Riegersburg na spacer po terenie miejscowego zamku, który wznosi się na skalistym wzgórzu, które w przeszłości było wulkanem. Następnie przejazd do miejscowości St. Anna am Aigen i wizyta w Winotece Styryjskiej z degustacją win oraz możliwością ich zakupu. Wyjazd z Austrii późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych lub kolejnego dnia wycieczki.

Ostateczny program i kolejność zwiedzania uzależniona jest od dostępności miejsc, w których planowane są degustacje i posiłki.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wyjazd winiarski do Austrii „Przez Burgenland do Styrii” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Dolnej Austrii

Okolice Wiednia i Dolina Wachau

                                                                                                                     Wina i winnice Weinviertel