Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Widok na zamek w Trenczynie. Bratysława i Nitra - wycieczka dla grup ze zwiedzaniem Trenczyna
Bratysława i Nitra - wycieczka dla grup. Widok bratysławskiego ratusza na rynek, katedrę św. Marcina i zamek bratysławski.

Bratysława i Nitra – wycieczka dla grup

Bratysława i Nitra – wycieczka dla grup chcących lepiej poznać tereny Zachodniej Słowacji położone pomiędzy Trenczynem i Bratysławą. Najważniejszym punktem zwiedzania jest oczywiście Bratysława oraz duchowa stolica Słowacji – Nitra. Oprócz tych dwóch miejsc w programie znajduje się spacer po Trenczynie, zwiedzanie zamku Czerwony Kamień oraz ruin Zamku Devin, a także degustacja win z okolic Bratysławy.
 
Program bardzo dobrze sprawdza się jako propozycja wyjazdu dla grup pracowniczych, nauczycieli, organizacji społecznych i uniwersytetów trzeciego wieku.

Bratysława i Nitra 

(2 dni )

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd na Słowację do Trenczyna. Po przyjeździe do miasta spacer przez Plac Pokoju w stronę kościoła św. Franciszka Ksawerego oraz Synagogi. Następnie przejście obok Domu Kata na Wzgórze Zamkowe i możliwość zwiedzenia ekspozycji muzealnej zamku. Po pobycie w Trenczynie przejazd do Nitry i spacer o mieście. Przejście przez Plac Żupny na Plac Pribiny, na którym znajduje się pomnik pierwszego księcia nitrzańskiego – Pribiny. Dalej spacer na Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się Bazylika św. Emerama oraz pomnik papieża Jana Pawła II. Po zwiedzeniu miasta przejazd do wybranego winiarstwa w okolicach miasta Pezinok i degustacja win. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Časta na zwiedzanie zamku Czerwony Kamień, który jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego rodzaju na Słowacji. Po wizycie w zamku przejazd do Bratysławy na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie na Wzgórzu Zamkowym przy budynku parlamentu słowackiego, a następnie przejście przez teren Zamku Bratysławskiego z barokowym ogrodem. Zejście ze Wzgórza Zamkowego do Katedry św. Marcina i dalej przez historyczne centrum miasta do Wieży Michalskiej, Pałacu Prymasowskiego i Rynku. Po czasie wolnym spacer do rzeźby Čumila i Placu Hviezdoslava w stronę autokaru. Przejazd do miejscowości Devin i spacer po ruinach Zamku Devin z widokiem na Dunaj. Wyjazd z Devina w późnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Bratysława i Nitra – wycieczka dla grup” to jedna z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wina Zachodniej Słowacji

Północna Słowacja – 2 dni