Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Praga - wycieczka dla grup. Widok na ratusz staromiejski
Praga - wycieczka dla grup z wizytą w Karlowych Warach.

Praga – wycieczka dla grup z wizytą w Karlowych Warach

Praga – wycieczka dla grup to propozycja dla grup chcących poznać oprócz Pragi, także najbardziej znane i popularne czeskie uzdrowisko jakim są Karlove Vary. Dodatkowym atutem wyjazdu jest spacer po małym, lecz bardzo uroczym miasteczku Loket.

Grupom chcącym skoncentrować się na zwiedzaniu Pragi polecamy zamieszczony w linku program wycieczki do Pragi na dwa lub trzy dni.

Praga i Karlove Vary
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej do Pragi. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania od przejścia przez część dzielnicy Mala Strana z rzeźbą „Sikających” oraz najwęższą praską uliczką. Następnie spacer po części wyspy Kampa do Ściany Lennona i dalej przez Plac Maltański do Mostu Karola. Przejście mostem na drugą stronę Wełtawy do Starego Miasta i spacer koło Teatru Stanowego i Karolinum (pierwsza siedziba uniwersytetu praskiego) do Rynku Staromiejskiego z ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym – Orlojem. Przerwa do dyspozycji grupy, a po niej spacer  przez Josefov (dawną dzielnicę żydowską), ulicę Celetną oraz ulicę Na příkopě do Placu Świętego Wacława. Przejście przez plac w stronę autokaru i przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i przejazd do najbardziej znanego czeskiego uzdrowiska – Karlowych Warów. Po przyjeździe spacer po uzdrowisku, m.in.: przejście promenadą nad rzeką Tepla z możliwością degustacji wód leczniczych oraz zależnie od decyzji grupy wizyta w Muzeum Jana Bechera znajdującego się w dawnym zakładzie produkującym słynny likier ziołowy Becherovka. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do miasteczka Loket i spacer w stronę średniowiecznego zamku. Po pobycie w miasteczku przejazd na obiadokolację do restauracji i powrót do hotelu w Pradze na nocleg. Wieczorem istnieje możliwość wyjazdu do centrum miasta na indywidualny spacer.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i kontynuacja zwiedzania Pragi. Spacer rozpocznie przejście od Klasztoru Strahovskiego przez Plac Loretański z klasztorem z praską Loretą do Placu Hradczańskiego. Następnie przejście przez dziedzińce zamku na Hradczanach oraz zwiedzanie Katedry św. Wita, Starego Pałacu Królewskiego, Bazyliki św. Jerzego oraz Złotej Uliczki. m.in.: Loreta, Hradczany z Zamkiem Praskim,, katedrą św. Wita, Złotą Uliczką. Następnie przejście ulicą Nerudy do centrum barokowej dzielnicy Mala Strana. Po przerwie dalszy spacer koło budynku sejmu Republiki Czeskiej oraz senatu (Pałac Wallensteina) i przylegających do niego ogrodach. Po zwiedzaniu wyjazd z Pragi w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Praga – wycieczka dla grup z wizytą w Karlowych Warach

 jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Piwna Praga

 Praga i Kutna Hora

 Bawaria Północna i Karlove Vary

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Dwudniowa wycieczka na Morawy

Wyjazd motywacyjny do Czech

Praga – wycieczka dla grup, która zawsze jest dobrym pomysłem.

„Praga – wycieczka dla grup” to propozycja wyjazdu, który można spotkać w ofercie chyba każdego biura w Polsce. Dlaczego? Ponieważ wizyta w Pradze jest pomysłem, który zawsze warto brać pod uwagę planując zagraniczne wyjazdy grupowe choćby z kilku powodów, które prezentujemy poniżej.

Praga jest jedną z najładniejszych stolic europejskich z bardzo dobrze zachowaną i rozległą historyczną częścią miasta, po której można spacerować godzinami i odkrywać kolejne praskie zaułki. To także niezwykle ciekawa architektura miasta będąca przeglądem stylów architektonicznych od średniowiecza po XX wiek.

Niedługi czas dojazdu od granic z Polską. Wjeżdżając do Czech autokarem z województwa dolnośląskiego wystarczą niecałe trzy godziny na dotarcie do Pragi, a przekraczając granicę polsko-czeską w województwie śląskim czeka nas około pięciogodzinna podróż do stolicy Republiki Czeskiej. Ciekawym rozwiązaniem może być także podróż do Pragi pociągiem, która można polecić mniejszym grupom z województwa śląskiego, gdzie dojazd z Ostrawy do stolicy zajmuje nieco ponad 3 godzin.

Brak większej bariery językowej. Język czeski w podstawowym zakresie, potrzebnym turyście do ogólnego zrozumienia menu w restauracji, cennika praskiego metra lub informacji na dworcu kolejowym przy znajomości kilku słów i zwrotów jest w miarę łatwy do opanowania. Pivo to piwo, Česneková polévka to nic innego jak zupa czosnkowa, příjezd a odjezd to oczywiście przyjazd i odjazd, vstup to wstęp a chleb to po prostu chleb, chociaż tutaj musimy być ostrożni na małą pułapkę językową, gdyż słowo čerstvý ku zaskoczeniu wielu Polaków oznacza świeży! Czy komunikować się w języku angielskim? Można spróbować i jest to sytuacja jak najbardziej powszechna zwłaszcza wśród młodszych turystów z Polski, jednak w trakcie wielu rozmów okazuje się, że łatwiej można porozumieć się używając polsko-czeskiej mieszanki językowej – zwłaszcza w klasycznych czeskich restauracjach lub piwiarniach.

Praga - wycieczka dla grup. Widok na Most Karola i Hradczany o zmierzchu

Rozsądne ceny usług to kolejny atut Pragi w porównaniu do ościennych stolic. W historycznym i zarazem turystycznym centrum miasta możemy spokojnie odnaleźć restauracje, gdzie zjemy danie główne (przeważnie jeden z klasyków kuchni czeskiej) za około 30 – 35 zł, a piwo z browaru restauracyjnego wypijemy za około 7-8 złotych. Również ceny komunikacji oraz wstępów nie należą do porażających i tak za normalny bilet wstępu na Hradczanach, do czterech obiektów tam się znajdujących, zapłacimy 250 koron, czyli około 43 złotych.

Dobry punkt na wycieczki do kilku ciekawych miast. Wybierając się do Pragi warto pomyśleć o dodaniu do programu miejsca, które znajduje się poza miastem lub znacznie oddalone jest od niego, a które warto go zobaczyć przy okazji pobytu w Pradze. Do takich miejsc można zaliczyć Karlove Vary, Kutną Horę, zamek Karlštein, Pilzno ze swoim browarem oraz część miast położonych w Niemczech, jak choćby Drezno (150 km od Pragi) i Norymberga (około 290 km od Pragi), do których można dotrzeć komfortowymi autostradami.

Miasto bezpieczne dla turystów i wystarczą standardowe, zdroworozsądkowe środki bezpieczeństwa, takie jak unikanie ciemnych zaułków po zmroku aby komfortowo i bezpiecznie chłonąć atmosferę miasta. Wzmożona uwagę warto zachować późnym wieczorem na głównym dworcu kolejowym, który przyciąga czasami drobnych złodziejaszków lub narkomanów.

Praga – wycieczka dla grup szkolnych, pracowniczych a może firmowych?

Praga ze swoimi atrakcjami jest miejscem, które idealnie nadaje się do organizacji wyjazdów dla zróżnicowanych grup turystów. Dwudniowa wycieczka ze zwiedzaniem najważniejszych praskich zabytków bardzo dobrze sprawdzi się jako krótka i atrakcyjna wycieczka szkolna dla uczniów klas siódmych i ósmych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Podobny program wzbogacony o kolację z tradycyjnym czeskim jedzeniem oraz piwem może być propozycją na weekendowy wyjazd pracowniczy lub wycieczkę dla organizacji społecznych.

Praga będzie także atrakcyjnym miejscem na wyjazd firmowy, gdzie uczestnikom imprezy można zaproponować zwiedzanie miasta samochodami retro, spacer tematyczny szlakiem piwa lub wieczorny rejs po Wełtawie połączony z kolacją.

„Praga – wycieczka dla grup” to oferta, którą LIPSA TRAVEL realizuje od 2013 roku dla zróżnicowanych grup: szkolnych, nauczycieli, organizacji oraz firm. Zapraszamy zatem do wspólnego odkrywania Pragi.