Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka na Morawy Południowe i zwiedzanie Znojma. Widok na kościół św. Mikołaja w mieście
Wycieczka Morawy Południowe ze zwiedzaniem pałacu w Valticach

Wycieczka „Morawy Południowe”

Wycieczka „Morawy Południowe” to dwudniowy wyjazd do najbardziej malowniczej części tego regionu, która położona jest wokół Mikulova oraz Znojma.  Oprócz zwiedzania obu miast w programie znajduje się wizyta w pałacu w miejscowości Lednice, możliwość zwiedzenia Znojemskiego Podziemia lub klasztoru Louka oraz spacer wśród winnic na pograniczu czesko-austriackim. Podczas wyjazdu można także zorganizować degustację win morawskich.

Wycieczka jest ciekawą propozycją na weekendowy wyjazd dla firm, instytucji, grup nauczycieli lub organizacji społecznych.

!Proponowany dwudniowy program można wydłużyć i zorganizować wycieczkę jako wyjazd trzydniowy lub czterodniowy na Morawy lub wzbogacić o wizytę w Austrii! 

Morawy Południowe
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd na teren Republiki Czeskiej do Mikulova. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru, m.in.: Rynek z kolumną Świętej Trójcy, Domem u Rycerzy i grobowcem rodu Dietrichstein. Następnie przejście na teren zamku Mikulovskiego z możliwością wstępu do ekspozycji winiarskiej z ogromną drewnianą beczką na wino. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do Valtic i możliwość zwiedzenia pałacowej piwnicy winnej lub wizyta w Narodowym Salonie Win. Miasto w przeszłości było siedzibą rodową rodu Lichtenstein, która władała tymi terenami do 1945 r. i pozostawił po sobie unikatowy obszar parkowy zwany „Ogrodem Europy”. Następnie przejazd do miejscowości Lednice i zwiedzanie pałacu będącego letnią siedzibą rodu Lichtenstein. Po zwiedzeniu pałacu krótki spacer w ogrodzie pałacowym, którego dominantą jest wieża w kształcie minaretu. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Znojma. Po przyjeździe do miasta zwiedzanie w formie spaceru, m.in.: Brama Praska, Kościół św. Michała, Górny Rynek oraz tereny zamku z Rotundą św. Katarzyny. Następnie przejście do Kościoła św. Mikołaja i Kaplicy św. Wacława oraz do Placu Masaryka – znojemski rynek. Kolejnym punktem programu może być wizyta w Znojemskim Podziemiu lub przejazd do Klasztoru Louka na zwiedzanie obiektu. Po zakończeniu zwiedzania wybranego obiektu przejazd do miejscowości Hnanice i spacer wśród winnic na granicy czesko-austriackiej do miejsca kultowego Heiliger Stein położonego w Austrii. Wyjazd z Hnanic późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka „Morawy Południowe” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Dwudniowa wycieczka na Morawy

 Wina Południowych Moraw

Piwne Morawy

Wycieczka do Pragi

 Morawy Południowe i Dolina Wachau 

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech