Wycieczka na Morawy i do Doliny Wachau. Widok na zamek w Mikulovie.
Wycieczka na Morawy i do Doliny Wachau z wizytą w Durnstein

Wycieczka na Morawy i do Doliny Wachau 

Wycieczka na Morawy i do Doliny Wachau to program umożliwiający poznanie najciekawszych miejsc znajdujących się w dwóch niezwykle malowniczych regionach, jakimi są Morawy Południowe i Dolina Wachau. W programie wycieczki znajdują się spacery po tak uroczych miasteczkach jak Mikulov, Krems, Melk i Dürnstein. Nie zabraknie także zwiedzania wnętrz w pałacu w miejscowości Lednice oraz muzeum opactwa w Melku. Wycieczkę można także wzbogacić o degustację win morawskich.

!!Wycieczkę można zorganizować także w opcji trzydniowej spędzając dodatkowy dzień w Dolinie Wachau!!
!!Grupom znającym już Mikulov i okolice proponujemy w pierwszy dzień wycieczki zwiedzanie Znojma i okolic!!

Morawy Południowe i Dolina Wachau
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd na teren Republiki Czeskiej do Mikulova. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru, m.in.: Rynek z kolumną Świętej Trójcy, Domem u Rycerzy i grobowcem rodu Dietrichstein. Następnie przejście na teren zamku Mikulovskiego z możliwością wstępu do ekspozycji winiarskiej z ogromną drewnianą beczką na wino. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do Valtic i możliwość zwiedzenia pałacowej piwnicy winnej lub wizyta w Narodowym Salonie Win. Miasto w przeszłości było siedzibą rodową rodu Lichtenstein, która władała tymi terenami do 1945 r. i pozostawił po sobie unikatowy obszar parkowy zwany „Ogrodem Europy”. Następnie przejazd do miejscowości Lednice i zwiedzanie pałacu będącego letnią siedzibą rodu Lichtenstein. Po zwiedzeniu pałacu krótki spacer w ogrodzie pałacowym, którego dominantą jest wieża w kształcie minaretu. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Austrii do miasta Krems. Po przyjeździe  zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: kościół pijarów, kościół św. Wita, brama miejska Steiner Tor, średniowieczny pałac miejski Gozzoburg. Po zakończeniu spaceru przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau otoczonej wzgórzami z tarasowymi uprawami winogron oraz sadami morelowymi. Przyjazd do Melku, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, indywidualny spacer po miasteczku oraz czas wolny. Następnie powrót przez Dolinę Wachau i postój w Dürnstein. Spacer po miasteczku od bramy miejskiej Kremser Tor, przez Opactwo Augustianów do Zamku Dürnstein. Wyjazd z miasteczka późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka na Morawy i do Doliny Wachau

jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Trzy dni na Morawach i w Dolinie Wachau 

Wycieczka Czeski Krumlov i Dolina Wachau

Weekend na Morawach Południowych

Dwudniowa wycieczka na Morawy

Wina Południowych Moraw

Wina Moraw Południowych i Doliny Wachau

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

 Wycieczka do Pragi