Morawy wycieczka dla grup. Widok na fontannę i kolumnę w Ołomuńcu
Morawy wycieczka dla grup. Widok na zamek w Mikulovie

Wycieczka na Morawy

Wycieczka na Morawy to propozycja dla grup chcących lepiej poznać ten niezwykle ciekawy i malowniczy region położony w Republice Czeskiej. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie historycznego Ołomuńca, który chlubi się drugą największą starówką na terenie Republiki Czeskiej, wizytę w Morawskim Krasie oraz poznanie terenów położonych wokół Mikulova. 

Program wyjazdu może zostać uzupełniony o degustację piw w browarze restauracyjnym lub morawskich win w okolicach Mikulova. Spokojny program i ciekawe miejsca do zwiedzenia sprawia, że jest to bardzo ciekawy program na wyjazd firmowy, wycieczkę dla organizacji społecznych, nauczycieli lub grup parafialnych.

!Proponowany dwudniowy program można wydłużyć i zorganizować wycieczkę jako wyjazd trzydniowy lub czterodniowy – proszę o kontakt z biurem! 

Morawy
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych i przejazd na teren Republiki Czeskiej do Ołomuńca  i zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście od katedry św. Wacława, będącej najważniejszym kościołem miasta, przez Pałac Biskupów Ołomunieckich do Kaplicy Sarkandrowskiej (miejsce, gdzie podczas tortur zmarł św. Jan Sarkander). Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanną Neptuna oraz Kolumną Morową do głównego placu miasta jakim jest Górny Rynek. Na nim znajduje się Ratusz miejski oraz kolumna Trójcy Świętej będąca zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu miasta i czasie wolnym przejazd w stronę Morawskiego Krasu. Przyjazd na wybrany parking w okolicach jaskini (Skalny Młyn lub Parking u Macochy) i przejazd pociągiem ekologicznym lub kolejką gondolową do jaskini. Następnie zwiedzanie Jaskini Punkvy w formie spaceru oraz rejsu po podziemnej rzeczce Punkvie. Po wizycie w jaskini przejazd do hotelu w okolicach Brna lub Mikulova. Po przyjeździe zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Mikulova. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania w formie spaceru, m.in.: Rynek z kolumną Świetej Trójcy, Domem u Rycerzy i grobowcem rodu Dietrichstein. Następnie przejście na teren zamku Mikulovskiego z możliwością wstępu do ekspozycji winiarskiej z ogromną drewnianą beczką na wino. Po zwiedzeniu miasta i czasie wolnym przejazd do Valtic i możliwość zwiedzenia pałacowej piwnicy winnej lub wizyta w Narodowym Salonie Win. Miasto w przeszłości było siedzibą rodową rodu Lichtenstein, która władała tymi terenami do 1945 r. i pozostawił po sobie unikatowy obszar parkowy zwany „Ogrodem Europy”. Następnie przejazd do miejscowości Lednice i zwiedzanie pałacu będącego letnią siedzibą rodu Lichtenstein. Po zwiedzeniu pałacu krótki spacer w ogrodzie pałacowym, którego dominantą jest wieża w kształcie minaretu. Wyjazd z Lednic późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka na Morawy jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Sprawdź podobne wycieczki:

Morawy Południowe na weekend

Piwne Morawy

Wina Południowych Moraw

Morawy Południowe i Dolina Wachau 

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Wycieczka do Pragi

Wyjazd motywacyjny do Czech