Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Czeski Krumlov wycieczka. Widok na miasto z kościołem św. Wita
Wycieczka Dolina Wachau i Czeski Krumlov. Widok na Durnstein w Dolinie Wachau

Czeski Krumlov – wycieczka z pobytem w Dolinie Wachau

Czeski Krumlov – wycieczka ze zwiedzaniem Doliny Wachau to niebanalny i atrakcyjny program na wycieczkę dla wszystkich grup. Można go potraktować jako weekendowy wyjazd firmowy lub pracowniczy, wycieczkę dla organizacji społecznych lub krótką wycieczkę szkolną dla klas szkół ponadpodstawowych jak i grup nauczycieli. Oba miejsca wpisane są ze względu na swoja unikatowość na listę światowego dziedzictwa UNESCO, tak więc naprawdę warto je odwiedzić.

Czeski Krumlov i Dolina Wachau
(2 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez teren Republiki Czeskiej do Czeskiego Krumlova na zwiedzanie miasta w formie spaceru. Pobyt w mieście rozpocznie spacer po ogrodach zamkowych, którego kontynuacją będzie przejście przez dziedzińce zamkowe oraz zwiedzanie zamku główną trasą zwiedzania.  Następnie przejście przez dzielnicę Latran do mostu nad Wełtawą i dalej do Placu Zgody – rynku z renesansowym ratuszem i kolumną maryjną. Zwiedzanie miasta kończy wizyta w  kościele św. Wita oraz w niewielkim Ogrodzie Seminarium z widokiem na zamek. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Czeskich Budziejowic. Krótki spacer po najważniejszych miejscach miasta, m.in.: Plac Przemysła Ottokara (rynek) z ratuszem miejskim, Katedra św. Mikołaja z Czarną Wieżą, Kramy Mięsne, Biała Wieża oraz Plac Pijarów. Po pobycie w Czeskich Budziejowicach przejazd do hotelu na terenie Czech na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Austrii do Krems na zwiedzanie miasta w formie spaceru, m.in.: kościół pijarów, kościół św. Wita, brama miejska Steiner Tor, średniowieczny pałac miejski Gozzoburg. Po zakończeniu spaceru przejazd wzdłuż naddunajskiej Doliny Wachau otoczonej wzgórzami z tarasowymi uprawami winogron oraz sadami morelowymi. Przyjazd do Melku, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, indywidualny spacer po miasteczku oraz czas wolny. Następnie powrót przez Dolinę Wachau i postój w Dürnstein. Spacer po miasteczku od bramy miejskiej Kremser Tor, przez Opactwo Augustianów do Zamku Dürnstein. Wyjazd z miasteczka późnym popołudniem i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Czeski Krumlov -wycieczka z pobytem w Dolinie Wachau 

jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Wycieczka do Czeskiego Krumlova i Południowych Czech

Piwnym szlakiem do Czeskiego Krumlova

 Bawaria Północna i Czeski Krumlov

Dwudniowa wycieczka na Morawy

Wycieczka do Pragi