Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Brama Brandenburska. Berlin - wycieczka dla grup
Berlin i Poczdam - wycieczka ze zwiedzaniem pałącu

Berlin i Poczdam – wycieczka dla grup

Berlin i Poczdam – wycieczka, której program umożliwia poznanie najważniejszych miejsc stolicy Niemiec oraz pobliskiego Poczdamu. Program dobrze sprawdza się zarówno przy grupach osób dorosłych, jak i grupach młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Berlin i Poczdam
(3 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Niemiec do Berlina. Po przyjeździe zwiedzanie miasta, które rozpocznie spacer po terenie pałacu Charlottenburg (możliwe zwiedzanie wewnątrz) i przylegającym ogrodzie. Następnie wizyta przy dawnym Stadionie Olimpijskim, a po niej przejazd koło Kolumny Zwycięstwa do budynku Reichstagu z możliwością wejścia na jego kopułę. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie Berlina głównie w formie spaceru. Rozpoczęcie zwiedzania od Checkpoint Charlie (dawnego przejścia granicznego pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią miasta) oraz pozostałości Muru Berlińskiego w okolicach centrum dokumentacyjnego Topografia Terroru. Następnie spacer od Bramy Brandeburskiej przez aleję Unter den Linden w stronę Uniwersytetu Humboldta i Opery i dalej do Gendarmenmarkt, na którym znajdują się Katedra Niemiecka i Katedra Francuska. Kontynuacja spaceru do Wyspy Muzeów znanej z Katedry Berliner Dom oraz zespołu pięciu muzeów wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Dalszymi punktami na trasie zwiedzania są  Aleksanderplatz z wieżą telewizyjną – możliwośc wjazdu. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim możliwe wejście do jednego z muzeów lub rejs po Szprewie. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Wieczorem wyjazd na obiadokolację w restauracji lub piwiarni. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Poczdamu na spacer po centrum miasta oraz części zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, pałac Cecillienhof – miejsce Konferencji Poczdamskiej. Wyjazd z Poczdamu w godzinach popołudniowych i powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

„Berlin i Poczdam – wycieczka dla grup” jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Saksonia

Bawaria Południowa

Niemcy Środkowe

Frankonia i Karlove Vary

Wycieczka do Pragi